Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ilyen furcsa kutyának...

Egy ilyen furcsa kutyának milyen nyakörvet vegyek, amiből nem tud kibújni?

Figyelt kérdés

Keverék, 11 kilós. Agár jellegű feje és nyaka van, tehát egy sima csatos nyakörvből könnyen kibújik, hacsak nem veszem nagyon szorosra, de az meg már túl szoros :/


Nem tud szépen sétálni, eléggé húz hámmal/nyakörvvel is, de ha a sima 2cm széles szövet pórázt ráteszem fojtóként (tehát a fogantyún hurkolom át, agy teszem a fejére én meg a karabineres részét fogom), akkor gyönyörűen, lazán jön a lábam mellett...Ez viszont így nagyon rövid.


Milyet vegyek neki?

Ilyet?

[link]



2014. ápr. 22. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez félfojtó, a félfojtónak semmi értelme, amíg nem tud normális pórázon sétálni. Textil fojtó vagy retriever póráz amit én használnék.
2014. ápr. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Szerintem is a textil folytó lehet a megoldás. És minnél hamarabb tanítsd meg szépen sétálni.
2014. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én fojtót tennék rá. Láncosat használok, de lehet kapni textilt is, ami megfelelő lehet. Persze egy 11 kg-s kutyánál azért kicsit óvatosan kell használni.
2014. ápr. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Agarakra lehet kapni speckós nyakörvet.

Agár nyakörv - keress rá a neten.

2014. ápr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Agárnyakörv akkor jó ha már szépen sétál. Tanítani vele ugyanúgy nem lehet.
2014. ápr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell fojtó ahhoz, h a kutya normálisan közlekedjen pórázon. Pláne, ha vki nem is tudja használni.


Sima (ill. jelen esetben agár-) nyakörvvel is a kutya értésére lehet adni a kutyának, h mit akar a gazda.

2014. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezzel egyetértek, de szerintem itt a nagyobb probléma az, hogy a kutya ki is bújik a nykörvből, tehát mindenképpen fojtó vagy félfojtó kell rá.

Hogy az a nyaka miatt széles legyen-e vagy vékony, de könnyen visszalazuló, már nem olyan fontos, hiszen ha most tanul sétálni a kutya, akkor egyáltalán nem lenne szabad hagyni, hogy megfeszítse a pórázt egy pillanatnál hosszabb időre, így egy vékonyabb nyakörv sem fogja bántani a nyakát és ha fojtó/félfojtó, ki sem tud bújni belőle.

2014. ápr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Rendeltem neki martingale nyakörvet (ezt a típust: [link] ).


Ha már nem tud kibújni belőle, az nagy segítség lenne!

Annyira nem vészes a séta egyébként, a fordulós technikát is gyakoroljuk és a megtorpanást is (ha húz megállok és csak akkor megyünk tovább, ha visszajön és laza a póráz). De mondom, az volt döbbenet, hogy rátettem fordítva a sima szövetpórázt és gyönyörűen jött, pedig nem fojtogattam, 2x korrigáltam és ennyi, ráérzett :I

2014. ápr. 23. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!