Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Polyradiculoneuritis, jó...

Polyradiculoneuritis, jó ötlet vagy tanács?

Figyelt kérdés
Aki találkozott már ilyen kutyabetegséggel, ismeri, esetleg tudna valami jó tancsáot adni... Azt nagyon megköszönném...

#kutya #beteg #Polyradiculoneuritis
2014. ápr. 23. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ezt az írást találtam róla: [link]

Az én kutyám is gerincvelői eredetű (sorvadás) bénulásban szenved, sajnos neki nincs módja gyógyulni, ami ebben a betegségben viszont lehetséges. Tehát: kitartás, ápolás, bármilyen nehéz is, megfelelő kezeléssel nálatok van remény a gyógyulásra. Fizikoterápiára Rostás Lucát ajánlom, nála lehet hidroterápiázni is és masszíroz is. Gyógyulást a kutyusnak!

2014. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos konkrét gyógymód nincs rá, viszont hetek-hónapok alatt rendbe szoktak jönni a betegek, ha nincs komplikáció.


Feltétlenül segíteni kell a gyógyulásban. Nem tudom, milyen súlyos az állapota, de segíteni kell enni, esetleg vizeletet üríteni, puha fekhelyet kell biztosítani, naponta legalább 6-8x megfordítani a fekhelyén, a lábait lehet masszírozni, mozgatni.

Ha van rá lehetőség, akkor fel lehetne keresni fizioterapeuta állatorvost, illetve a hydroterápia is nagyon hatásos lehet a későbbiekben.

2014. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Fizioterapeuta jár már hozzá, heti kétszer, a többi napon pedig én masszírozom. Az a szerencse, hogy itthonról dolgozom és van időm erre.

A masszázst és a kimozgatásokat nagyon élvezi, csak amint magára hagyjuk, sír, vonyít... és ezt eddig sosem csinálta.

De sajna nem tudunk 0-24ben vele lenni, de megpróbáljuk :)

2014. ápr. 23. 15:52
 4/4 TuJu válasza:
Szia! A mi kutyánknál 5 hónapja diagnosztizálták a betegséget. Azóta fizioterapeuta jár hozzánk kétszer hetente, valamint elhordom az állatorvosunkhoz mágnesterápiára. Most úgy kb 4 hete kezdte el mozgatni a lábait, fejét, de nem tud még sem járni, sem megállni a lábán. Jövő héten szerdán fogjuk elvinni akkupunktúrára, reméljük az előre mozdítja a dolgokat.
2014. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!