Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne leszoktatni...

Hogyan lehetne leszoktatni erről a borzalmas szokásról?

Figyelt kérdés
Francia buldogommal, járok kutyaiskolába is, és a nap folyamán ki is van fizikailag és agyilag is fárasztva. Ezért nem értem, hogy miért kapart egy hatalmas lukat a falba és, hogy miért rágja a konyha szekrényt. A kicsi csivava érdekes módon nem csinálja. Mindig le van szidva érte, de sokszor nem tudom megszidni, mert akkor csinálja, mikor nem vagyunk itthon. Mit tegyek? Komolyan tönkre teszi a lakást, teljesen tanácstalan vagyok :( Zárjam ki a falkából?
2014. ápr. 23. 10:57
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Falkasorrend rendben? Mikor otthon hagyjátok nyugodt? Meg volt szoktatva az egyedülléttel? Nem lehet, hogy szeparációs stressz?
2014. ápr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Teljesen nyugodt mikor elmegyünk.. Roppant békés természetű kutya egyébként. Az nem tudom számít e, hogy 8 hónapos.
2014. ápr. 23. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Veszel egy szobakennelt, ilyesmit: [link]


Teszel bele plédet, hogy kényelmes legyen. Letakarod egy lepedővel 3 oldalát, hogy olyan legyen, mint egy kényelmes zug. Néhány nap alatt beleszoktatod (amennyiben nem tobzódik benne az összes kutya már az 1. pillanattól fogva xD). Mikor elmentek otthonról, akkor beküldöd a kutyát és rázárod. Szép nyugodtan végig fogja aludni a távollétedet.


Ettől függetlenül érdemes foglalkozni a probléma gyökerével, de ez kiváló megoldás a katasztrófahelyzet megoldására.

2014. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposan sokszor jobban rágnak, mint fogváltáskor. Meg kell oldani, hogy olyan helyen legyen, amikor nem vagy otthon, ahol nem tud kárt tenni. Otthagyni neki rágni valót bőven. A ketrec is megoldás lehet, amíg elmúlik a "megrágokmindentamiaszámelékerül" korszak.
2014. ápr. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha heti egyszer van kutyasuli, és amúgy meg csak laza séták,akkor az is lehet a baj oka.

A kutyának nem heti egyszer van szüksége fárasztásra,hanem napi rendszerességgel.

Nem tudom,hogy a mindennapokban hogy fárasztjátok, de próbáld meg,hogy leviszed egy alkalmas helyre, és labdáztok, vagy ha nem apportos ( mint az enyém ) akkor vele futsz. Ha szabad területen vagytok nem feltétlen kell a póráz sem, elengeded,és elkezdesz kocogni. Úgy is utánad fog menni, a saját kényelmes tempójában,és legalább te is lefárasztod magad :) Így a nyár derekán amúgy se árt többet mozogni, és ez legalább mind a kettőtöknek megfelelő lenne.

Ha, viszont mindennap tisztességesen le van fárasztva, akkor kicsit gyúrjatok rá a falkavezérségre, illetve ha el mentek otthonról hagyjatok előtte valami játékot, ami az övé,és rághat. Még egy nagyobb fadarab is jó,mert azt el is pusztíthatja, és legalább nem tesz kárt semmiben.

2014. ápr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Póráz nélkül szoktunk sétálni. Naponta 4 sétából 1 labdázás. Falkavezérséggel nem hinném, hogy nagyobb problémák lennének, mivel mindig meghunyászkodik, pici nemtől is lefekszik, talán túlságosan is félénknek mondanám.
2014. ápr. 23. 14:32
 7/7 A kérdező kommentje:
És köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. ápr. 23. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!