Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korig lehet beszokta...

Hány éves korig lehet beszoktatni egy kutyust ketrecbe vagy lakásba?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy hány éves korig lehet még aránylag könnyen beszoktatni egy kertből hozott kutyust lakásba és szobaketrecbe? Sok idő kell neki, hogy megszokja és jól érezze magát? Olyan fajta kutyáról beszélünk ami egyébként is lakásban való tartást igényel.

2014. ápr. 23. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Türelemmel szerintem nincs életkorhoz kötve.
2014. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs korhoz kötve.


Lakásba különösebb szoktatást nem igényel annyi,hogy többször le kell vinni mivel eddig a kertben bármikor elvégezhette a dolgát.


Szobakennelbe pedig szépen fokozatosan kell,hogy szívesen feküdjön be.

2014. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért kérdezem, mert szeretném tudni, hogy mennyi az az idő amit itthon kellene töltenem egy több éves kutyus mellett beszoktatáskor. Most szerencsére van rá lehetőségem mielőtt újra munkába állok, csak kérdés az, hogy 2-3 hónap elég-e neki.
2014. ápr. 23. 13:23
 4/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Bőven elég 2-3 hét is. Ha több időd van rá, ahogy írtad, én elvinném kutyasuliba is.
2014. ápr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg? De jó :) Ha 4 éves a kutyus, még neki is elég pár hét? Eddig azért nem mertünk ilyen korú kutyát nézni, azt hittük ő már nem szokja meg könnyen a dolgokat.
2014. ápr. 23. 13:37
 6/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyával sok szempontból könnyebb. Nem rág, hamarabb tanulja a szobatisztaságot, és ritkábban kell levinni, ha már megtanulta. Hamar megismeri a szabályokat, és ha első pillanattól leszögezitek, hogy mit szabad, és mit nem, akkor nagyon hamar alkalmazkodni fog.
2014. ápr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez jó hír :) Nagyon köszönöm.
2014. ápr. 23. 14:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Én elhoztam sintértelepről egy kóborként befogott kutyát... Hát nem akarok hazudni, 1 hét alatt szobatiszta lett. :)


De kaki is csak az első nap csúszott be, a pisit 1-2 alkalommal reggel nem bírta visszatartani, meg mikor visszaraktuk a szőnyegeket több nap múlva(feltekertük óvatosságból :D ), akkor az egyiket telibe locsolta, de szerintem csak jelölni akart :D


És ez a kutyus volt olyan jófej, hogy egyik nap hajnali 5-kor felvert az álmomból, hogy neki ki kell menni. Szépen megvárta, amíg zombi állapotban beöltöztem (ez még télen volt), lementünk és durr. Mint kiderült, ment a hasa, de volt olyan rendes, hogy jelzett :)))))


Úgyhogy ne aggódj, menni fog! Gyakran kell levinni első pár napban, ha lent elvégzi a dolgát, dicsérni, jutalmazni és ráérez a dologra :)Ha meg lakásban véletlenül bepiszkít, szó nélkül (!) feltakarítani.

2014. ápr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez mind jó hír, nagyon örülök neki :) Az biztos, hogy a többet megélt kutyusok néha jobban ki tudják fejezni hálájukat. Fel akarok rá készülni, mert lehet, hogy 4 éves kutyát hozunk el. Bízom benne, hogy sikerülni fog :)
2014. ápr. 24. 05:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!