Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a 3...

Hogyan szoktassam le a 3 hónapos kutyámat, hogy feljöjjön a lépcsőn?

Figyelt kérdés
Egy családi házban lakunk, ahova az emeletre kívülről lehet felmenni. Rácsos lépcsők vannak, és a fokok között üres. (remélem érthető). A 3 hónapos kutyám mindig fel akar, és fel is tud jönni a lépcsőn, de én nem szeretném, mert félek, hogy leesik. (elég magas és meredek) lefele már nem tud menni. Mindig mondom neki, hogy nem-nem szabad stb. de erről, hogy lehetne leszoktatni. Nagy testű kutya lesz majd.
2014. ápr. 23. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Egyszer lesd meg és vedd el a kedvét, pl. locsold le vizipisztollyal, vagy dobj mellé egy üres műanyag flakont, amiben 1-2 kavics zörög. De fontos, hogy ezt pont akkor csináld, amikor mekiindul a lépcsőnek, így összeköti majd a kis fejében, hogy a lépcső az rossz. Akkor viszont később se akard majd, hogy ott mászkáljon, ez végleges megoldás lesz.
2014. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
persze, mindenképp végleges megoldást akarok, csak az a baj, hogy általában akkor jönne fel, mikor fent vagyunk, mert a kis okos fejével tudja és jönne hozzánk :))
2014. ápr. 23. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nem tudod valahogy elkeríteni egy kicsit azt a részt? pont addig, hogy ne tudjon felugrani sem. ez így elég veszélyes.
2014. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én is arra gondoltam mint a 2. mint a babáknak olyan rács ;)
2014. ápr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
van olyan rács, teljesen körbe, csak az egyik oldalát valahogy felborította és feljött megint. Végülis így is jó, csak addig míg megnő, utána elég lesz csak az elejét lezárni, csak gondoltam van valami bevált tipp :) de azért köszi mindenkinek!
2014. ápr. 23. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!