Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek?

Milyen kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

Legyen barátságos gyerek szerető,jó házőrző, játékos.

Milyen fajta kutyák az ilyenek?



2014. ápr. 23. 19:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

kedves kérdező, sajnos itt rögtön ugranak, támadnak rád, ha nem több százezret szeretnél szánni egy kutyára, vagy ha nem más kidobott, megkínzott kutyáját szeretnéd.


Nekünk dalmaták van, gyönyörű, egészséges, lehetett volna törzskönyve, nem fizettük ki, mi nem divatbemutatóra akartuk hordani, csak kellett egy jó kutya. Imádja a gyerekeket, ha velük nő fel. Idegent nem támad meg, de ugat azonnal, ha jön valaki. Én nagyon ajánlom. Sokan mondják, hogy nem kisgyerek mellé való, a miénk mellett 3 kisgyerek van (2 évestől 6 évesig)

2014. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
5500 forintot sajnáltatok a törzskönyvre? :D Nyilván "lehetett volna neki"...
2014. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
igen, sajnáltunk annyit, képzeld, nem mindenhol van kolbászból a kerítés, minek nekünk az a papír? kiállításra nem akarom vinni, szaporítani nem akarom, csak a gyerekeknek kellett egy kutya, 5500 forint egy dolgozó ember egy napi fizetése (sajnos) nem tudom, ti honnan lopjátok a pénzt, én nem lopom :/
2014. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem az zavar hogy honnan-milyen kutyátok van, bár az érdekes mentalitásra utal, hogy "kellett a gyerekeknek egy kutya"... Engem az zavar, hogy szerinted LEHETETT VOLNA tk.-ja a kutyának, csak az nektek nem kellett. Egy tk.-s kutya NEM az 5500 Forint miatt tk.-s, és aki kiad mondjuk 100-200 ezret egy kutyára (mert tenyésztőnél annyiba kerül!!!) annak NEM ez az 5500 fog fájni. Tehát a kutyátok NEM azért NEM tk.-s mert nem akartok vele kiállításozni, hanem mert egy lutri helyről vett, szaporított fajtajellegű KEVERÉK. Nem szégyen, én is kimondom hogy 5 éve átvert a szaporító a "színhibás ezért nincs tk., és ezért csak 25 ezer" szöveggel, de legalább elismerem hogy gyökér voltam, és nem buzdítom a népet a saját hülyeségemre. Meg nem takarózok a "nem akarom kiállításra vinni" szöveggel, mert nem a kiállítás a tk. lényege hanem az EGÉSZSÉGES KÖLYKÖK, SZŰRT SZÜLŐK, és ellenőrizhető felmenők. Örülök ha a ti kutyátok egészséges, maradjon is az, én majdnem fél millát hagytam már az állatorvosnál amiből kijött volna egy jó kennelből való kölyök, sőt, kettő is.

Legközelebb már a menhelyre fogok menni és másokat is erre buzdítok, és marhára fel tud idegesíteni mikor valaki a szaporítókat reklámozza. Menhelyről is lehet kölyköket kihozni, sőt, felnőtt kutyák közt is van nyugodt, sosem bántott egyed amelyik csak szeretetre vágyik. Akinek fontos a fajtatisztaság az fizesse meg, akinek nem, az igenis menjen a menhelyre. LCD TV-t meg iPhone-t se veszel garancia és szerződés nélkül csak azért mert a gyereknek kell, nem? Egy kutya miért nem ér annyit?

2014. ápr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
20%

De kit érdekel, hogy "fajta jellegű keverék", ha egyszer jó kutya, évente csak a kötelező oltásokra kell költeni, hat éves, még soha másra nem költöttünk az állatorvosnál! Egészséges, és szerintem sokkal fajtatisztább, mint akármilyen fellengzős nevű királykisasszony kenneles, ezüst vályúból etetett kutya. Én törődöm vele, én nevelem, nem másnak kell, kár ezen vitázni, nekem tökéletesen megfelel a szaporítótól vett, semmi baj nem volt eddig vele, nem értem, miért kell támadni.

Nem mondom, lehet elvétve találni a menhelyeken jó kutyákat, 1-2 évesek még be tudnak illeszkedni, annál öregebb nem nagyon, felnőttnek jó, kisgyereket nem bíznék rájuk.

2014. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ezért mondom, hogy örülök amiért a tiétek egészséges. Én is ilyen helyről vettem, ugyanúgy lehetne egészséges, de fél milliót költöttem rá, nagy csoda hogy nem vakult meg. Ismerek egy németjuhászt, 1 éves sincs és 6X műtötték a lábait. Olyan diszpláziája van hogy úgy néz ki nem marad meg így sem. Szűrésekkel elkerülhető lett volna. Van a környéken mindenre allergiás bolognese, és idegbeteg yorki is. Szűrésekkel szintén elkerülhető problémák... Hogy neked jó kutyád lett SZERENCSE, de attól még beismerhetnéd hogy ilyen embereket támogatni igenis bűn. A menhelyen meg nem 1-2 beilleszthető kutya van hanem SAJNOS sok-sok ezer akik mind gazdára várnak... Ne vegyük el tőlük a lehetőséget mégegyszer.
2014. ápr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

Értem, persze, meg kell nézni azt is, kitől vesz az ember. Ha embertelen körülmények közt van tartva egy kutya, és égre-földre szaporítják évente kétszer, azzal én sem értek egyet. De én olyan helyről vettem, ahol első alomja volt a szukának, láttam az anyát és az apát is, nagyon szerették a kiskutyákat a gazdik. Utána még hónapokig kérték a fényképeket a kutya fejlődéséről. Pedig ők is szaporítók.

Ezért mondom: nem minden fekete meg fehér. Nem akartam százezreket költeni kutyára, nem engedhettük meg, de keveréket sem akartunk.

2014. ápr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
23%
ja, és mi van ha a kutyámnak a hatvanhatodik üknagyanyja nem dalmata volt, hanem palotapincsi? látszik rajta? nem! érdekel? nem :)
2014. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%
Csak azt nem értem, hogyha mondjuk mobilt akarsz venni de nincs 200 ezred rá akkor jó a használt is, és nem akarsz iPhone-t 10 ezerért, mert tudod hogy gázos. működhet éppen, de ez nem olyan valószínű. Bezzeg ha kutyáról van szó akkor legyen fajtatiszta, mert keverék az nem kell, de legyen olcsón is, lehetőleg ingyen. Pedig a kutya 15 évre szól, a telefon meg jó esetben 3...
2014. ápr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%
Hogy jön ide a mobil? 3000 forintos mobilom van, amit a tescóban lehet kapni. lehet vele telefonálni? lehet. kell másra? nem!
2014. ápr. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!