Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy a kutyám mindent megegyen-megrágjon? Ehetetlen tárgyakat is lenyel, az utcán feleszik mindent, itthon is rágja a bútorokat. Próbálkoztunk erős fogkrémmel, erőspaprikával, borssal, de semmi nem használt.

Figyelt kérdés
Várom a tanácsokat, 7 hónapos, a fogzás már egy hónapja véget ért. 12 kilós kopó szerű keverék, menhelyről hoztam. Jártunk kutyaoviba, nagyon sok mindent megtanult de erről, hogy felegyen mindent, nem tudom leszoktatni, van hogy a kutyafuttatón este megeszik egy maréknyi fát mielőtt látnám, másnap hajnalban meg kihányja, aztán megpróbálja megenni a hányását. Nem éheztetem, napi 40 deka prémium tápot kap, emellett állatpatikában vásárolt vitamint... Lassan ott tartok, hogy elajándékozom valakinek, mert napi 3x1 órát minimum lent vagyunk a futtatón, de már oda sem merem lassan vinni, mert valaki szöges kolbászdarabokat dobál be. Ti mivel próbálkoznátok?

2014. ápr. 23. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem elajándékozni kell, hanem folyamatosan nevelni. Most lesz ivarérett, akkor még jobban eldurvulhatnak a rosszaságai. Ha ennyiért másnak adnád mi lesz 14-16 hónaposan a legdurvább kamaszkor közepén?
2014. ápr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most kezd igazán rágni. Fogváltás után. Még javában alakul az állkapcsa, nőnek, erősödnek a fogai. Marha húsoscsont pl. Ha nem vagytok otthon, akkor elzárni olyan helyre, ahol nem csinál kárt. Vagy ketrec. A bőrolajat állítólag nem kedvelik. Egy színtelennel le lehet fújni a bútort.

A felszedéssel én bizony úgy csináltam, hogy kapott olyan erős jelzést a tiltásra, hogy azóta , ha rá is szagol valamire, egy fúj-ra otthagyja. Persze, kölyök az enyém is, így kell még a tiltó szó neki.

2014. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha lent felkap valamit, azonnal "FÚJ" elkapom, kiszedem a szájából amit rág és leszidom. Ez a módszer nem jött be, próbálkoztam jutalmazással, ha otthagyta, kapott jutalomfalatot, de aztán nagyon gyorsan megpróbálta felenni ismét, szóval ez is bukott. Bármit feleszik: fát, galambürüléket, kavicsot, rohadó eldobált ételt... Nem normális amit csinál, nem is a szagok érdeklik lent, hanem az hogy mit tudna megenni. Le is nyeli. 10 centis faágakat hányt ki két napja, mert a kutyafuttatón nem hagytam hogy rágja a fát, ezért mániákusan egyben nyelte le őket.

Mindig kap rágókát mielőtt elmennénk, de már attól is félek, marha íntól nemrég majdnem megfulladt, mert azt is mohón megpróbálta egyben lenyelni és a 25 centis szárított inat a légcsövéből húztam ki.

Amúgy okos, lerakom az ennivalóját és amíg nem szólok, nem eszik, be lehet hívni, tud trükköket, csak ezzel nem tudok mit kezdeni lassan...

2014. ápr. 23. 20:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Van egy ismerős kutya, kis westie, fiatal lány sétáltatja. Ugyanaz a gond mint nálatok, csak a kutya már idősebb. Kutyaiskolában mondták neki a módszert: abban a pillanatban ahogy a kutya feleszik valamit az utcán, kap egy szájkosarat és hazáig rajta van. Következő sétánál újra kosár nélkül indulnak, az első afférnál felkerül a szájkosár. Kicsit brutálnak hangzik, de nekik eléggé bejött a kutya már csak ritkán próbálkozik, régen ő is már a saját egészségét veszélyeztette a hülye szokásával. Próbáld ki ha gondolod!
2014. ápr. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, lehet majd piros kezecskéket nyomkodni.

Én bizony adtam jó erős orrost a kutyának, amikor fel akart valamit szedni a "fúj" mellé. Nem volt sok alkalom. Talán 3.

Az ilyesmi igen fontos dolog, hogy a tiltás erősebb legyen, mint a késztetés. Jutival, meg ejnyével az ilyesmi nem megy.

2014. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!