Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatanítók, figyelem! Mi...

Kutyatanítók, figyelem! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Van egy dalmata kutyánk a családban. Kis kora óta tanítgatjuk nagyon hamar megtanult mindent (ül, fekszik stb.). 1 éves korában beírattuk egy alapfokú tükörmódszeres kutyaiskolába ahol szintén remekül működött. Kimerem jelenteni, hogy ő volt a legengedelmesebb. A vizsgán is remekül működött. 2 hónap múlva pedig középfokon indultam vele. A középfokon is nagyon jól szuperált, csak a vizsga előtti hetekben valami történt vele. Azóta nem is figyel rám, alig akarja még az alap gyakorlatokat is teljesíteni. Egy sima fekvést nem tudok kérni tőle mert egyszerűen elfordul és mintha nem érdekelné. Pedig tudom hogy tudja. Ez bánt engem nagyon hogy egy ilyen tehetséges kutya és pont a középfokú vizsgára omlik össze. Valaki esetleg tudna erre a problémára valami megoldást? Talán a viszonyunk romlott meg? És ezt hogy tudnám orvosolni? Köszönöm szépen a válaszokat.

2014. ápr. 23. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi idősen kezdtétek el vele?

A tükör módszer csak hobbi szinten jó mert rájön a kutya ha nincs kedve nem kell csinálni. Lehetséges megunta.

2014. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az alap dolgokat nem akarja megcsinálni, akkor lehet, hogy unja őket. Ha viszont egyáltalán semmilyen helyzetben nem figyel rád, akkor valószínűleg valamitől megromlott a kapcsolatotok. De ezt így megmondani... :/


Nekem alapból a tükör módszertől romlott meg a kutyámmal a kapcsolat, de ez egy másik dolog.

2014. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
lehet kamaszodik
2014. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1 éves korában kezdtük el ezt az egészet.
2014. ápr. 23. 21:51
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Az enyém ugyanígy ott hagyott a középfokon, egész középfok alatt konfliktusunk volt, pedig alapfokon ő volt az egyik legszebben dolgozó kutya. Nekünk az oldotta meg, hogy a 7 hét után nem vizsgáztunk, hanem letettem a kutyát 2 hétre, csak olyanokat csináltunk együtt, amiket ő is és én is élveztünk, aztán 2 hét múlva elővettem megint a feladatokat, és a legkisebb dolognak, együttműködésnek is, amire hajlandó volt, nagyon örültem. Egy gyakorlás alatt visszajött a kedve, amikor már érezte hogy nincs részemről felé az a nyomás, amit amúgy akaratomon kívül az egész tanfolyamon rápakoltam, és amire csak utólag jöttem rá.Nem tudom, lehet, nálatok más a helyzet, de hátha segítettem ezzel valamit.:)
2014. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, körülbelül ez a helyzet van szerintem nálunk is. Megfogadom a tanácsod, 2 hétig pihentetem aztán majd remélem utána működni fog :)
2014. ápr. 23. 22:26
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

nem lehet, hogy te izgulsz?

az én kutyám még azelőtt leáll, hogy én felfognám, hogy ideges vagyok. ő így nem dolgozik velem, nagyon érzékeny kutya. lehet, hogy kicsit rágörcsölsz a dolgokra, pedig nem is akarod, a kutya ezt érzi és így reagál. pihentesd, ahogy már írták.

más, hogy kamaszodik, de az szerintem másban is megnyilvánulna.

2014. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!