Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az, ami eldönti hogy jó-e...

Mi az, ami eldönti hogy jó-e egy állatorvos? Mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Nem ilyen általánosságok, hogy tudja a dolgát, stb.

Mi alapján lehet megállapítani? Mire kell odafigyelni?


2014. ápr. 23. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra attól jó egy állatorvos, hogy nyugodt, odafigyel arra, amit kérdezek, vagy mondok, ugyanúgy odafigyeléssel válaszol, nem kapkod, rendesen megvizsgálja a kutyát, nem csak távolról ránéz...


Ezt így nehéz egyébként leírni, hogy mitől jó, miért bízom meg egy adott emberben...

2014. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen az ivartalanítás jutott eszembe. Mondd meg neki, hogy ivartalaníttatni szeretnéd a kutyádat. Ha azt mondja, hogy egyszer szülnie/fedeznie kell, akkor keress másik orvost. A jó orvos felismerhető arról is, hogy kérdezget, és ha mondasz valamit, akkor nem csak legyint, hanem további vizsgálatot is végez, pl vérvizsgálatot, vizeletvizsgálatot, stb. Utánajár a dolgoknak, kutat, odafigyel. És arra figyelj oda, hogy tiszta, rendezett rendelője legyen.
2014. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem tengerimalacaim vannak, és így nagyon könnyen vizsgáztatom az új dokikat. Elmesélem milyen tápot kapnak (igazán prémium táp 2 db. van kb. a piacon) és ha fogalma nincs róla az már nem egy jó pont. Ha nem méri meg, nem ellenőrzi a fogait vagy csak az elsőket (túlnövés miatt), akkor már nem alapos, de még lehet jó doki. (Én utálom, ha egy dokinak a szájába kell rágni, hogy mit nézzen vagy ellenőrizzen le.) Ideiglenes gazdi is vagyok, így sok beteg malacka is megforul nálam. Általában nem mondok el elsőre minden problémát a dokinak, egy-kettőt "kifelejtek" ha nem szúrja ki a többi szemmel láthatót, az nagyon gáz. Ahogy megfogja az állatot, ahogy tartja, forgatja az sok mindent elárul. Ha félmondatokban tájékoztat, a gyógyszerről nekem kell faggatni (pl. adagolás, mikor és kell-e új kontroll, esetleges veszélyei stb.) az már régen rossz. Ha nem kérdez az adott új állatról (mennyi idős, mióta ilyen...., mi változott mostanában, estleges kórelőzmény) akkor érdemes erőteljesen ezekre rámutatni, mert fontos információk, egy jó doki ezt nem mulasztja el. Én az új dokikkal szemét is szoktam lenni, mert vizsgáztatom őket, kérdezek néhány dologról és úgy csinálok mintha én nem tudnám a választ, és figyelem ő mit tud, és azt hogyan osztja meg velem. Ha rosszul tudja, vagy hanyagul tájékoztat sarkon kell fordulni. Nagyon fontos megnézni, hogy milyen a rendelője, főleg a vizsgáló asztal, ha koszos, az előző beteg állat, szőre vagy kötszerei ott vannak mikor bemész vagy a földre söpri (ilyen is van sajnos) akkor irány a kijárat, nagyon fertőző lehet. Néhány alap betegségről és gyógyszerezéséről már én is tudok, ha csak a legdrágábbat kínálja fel, érdemes rákérdezni a másikra, mert ez sem ideális helyzet. Bár nem jó doki vagy rossz doki, de az igazi orvos vészhelyzetben helyszínre megy...
2014. ápr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a gazdival és ahogy a kutyával bánik,szerintem az is fontos.


Nem egyszer volt olyan beteg a kutyám,hogy beismerték ők sem tudják mi a baja,de sorba felírták a lehetséges betegségeket,más orvos kollégákat is felhívtak.Sorban végig tesztelték és kizártak betegségeket.Míg végül kiderült mi volt a baja.

De tetszett,hogy utána jártak alaposan.Mindig többet tudtak mondani.

Aztán az is szimpatikus,hogy megadják a telefonszámukat és azt mondják ha bármi gond lenne akár az éjszaka közepén is hívjuk fel őket.Pont vmi ünnepbe esett bele a kutyám betegsége,de még akkor is hívhattuk nyugodt szívvel a Doktornőt.Bár szerencsére nem kellett.


Aztán természetesen a kutya mit eszik is elő került. BARF étrend szerint etetem és ők erről nem hallottak és ki kérdeztek mindenről,meg hogy ők mit gondolnak,mik a pro kontra érvek. Szimpatikus volt,hogy nem akartak lebeszélni róla,de nem is ajánlották hogy így etessem tovább.


Mi már 11 éve hozzájuk járunk (egy házaspár vezet egy kis rendelőt,bár jó részt a doktornő lát el minket :))


Ami fontos,hogy ha kérdezel akkor válaszoljanak rendesen.


Nálunk olyan részleteket mondanak el egy -egy témában amit kérdezünk hogy öröm hallgatni kisebb előadás :D Bár néha azért soknak tartom,mert amit egy mondattal is el lehet mondani ne 10 -el mondják el.

2014. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor az ahová én hordom a kutyámat, minden szempontnak megfelel, sokat beszél, mindent elmond, az állattal is kommunikál, nagyon kedves, szép a rendelője, tiszta. Pont az ivartalanítással kapcsolatban kérdeztem tőle, és nagyon rendes volt, mindent elmondott, pedig még nem is aktuális, az első oltásoknál volt szó erről, még csak 2-3 hónapos volt.
2014. ápr. 23. 22:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Sokszor csak egy nagyobb bajnál derül ki, hogy tényleg jó e. Érdemes kutyásokat kérdezni, hogy hova járnak ők, mi a tapasztalat, több szem többet lát.

Az előző jó leírták, én szeretem ha még egy műtét előtt maguktól mondják az árat, nem kötéllel kell kirángani. Meg sokaknál elég,ha csak megfigyeljük hogy néz a kutyára.

2014. ápr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!