Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tk-s szukát ivartalanítanátok?

Tk-s szukát ivartalanítanátok?

Figyelt kérdés
Igazából jobban a felé hajlok, hogy igen... Csak nem tudom, hogy neki ez a műtét mekkora fájdalommal jár.
2014. ápr. 24. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem fáj neki hidd el. Jobb neki ha ivartalanítod l. 2 évet hosszabbítasz az életén és rengeteg betegségtől mented meg ;)
2014. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van és köszönöm szépen a válaszodat. Csak arra gondolok, hogy elég sok ismerősöm mesélt nekem rémtörténeteket, hogy felszakadt a seb vagy begennyesedett. :(
2014. ápr. 24. 12:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak törzskönyves kutyáim vannak/voltak,vagy mentettek,mindenkit ivartalanítottunk.Sokkal jobb mindenkinek,főleg a kutyának.

Rutin műtét,nem lesz gond.


Attól,hogy törzskönyves egy kutya,még egyáltalán nem biztos,hogy tenyésztésre alkalmas,vagy van olyan jó,hogy tenyészteni kelljen.

2014. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Van egy keverék kiskanom, őt most szeretném ivartalanítani, volt már kanom és tudom, hogy náluk nem annyira macerás mint egy szukánál. Ezért féltem őt nagyon. Köszönöm a választ.
2014. ápr. 24. 12:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképp. Eddig nem voltam ivartalanítás párti, de az enyémet muszáj volt, mert volt már daganata. És jól is tettem, hogy elvittem, mert már kezdődő méhgyulladása volt, illetve a jelei látszódtak.
2014. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

5ös vagyok.


Annyi a lényeg, hogy normális orvoshoz vidd és ne pedig ilyen ivartalanítási akció keretében legyen műtve, mert általában ott az orvosok nem igazán figyelnek a kutyákra... tisztelet a kivételnek. Persze, fáj azért nekik, hiszen elég nagy műtétről van szó, de hosszútávon azért megéri. Ha normális orvos csinálja és vigyázol rá, hogy ne piszkálja a varratot, akkor nem szakad fel/ki, nem gennyesedik stb... 10 nap és mehet varratszedésre. Amire érdemes odafigyelni, hogy olyan orvoshoz vidd, akinél alap, hogy a méhet is kiveszi és nem csak elköt, stb, , mert az az igazán jó ivartalanítás.

2014. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nem vagy tenyésztő, akkor mindenképpen! :) Hogy TK-s, az csak annyit jelent, hogy biztosan X fajta, semmi egyebet. A legtöbb törzskönyves kutya nem alkalmas a továbbtenyésztésre, csak a megfelelően kiválasztott, szűrt, kiemelkedő egyedeket tenyésztenek, így tudják javítani az állományt. Az ivartalanítással rengeteg halálos betegségtől megkímélheted (ezért fontos, hogy a méhét is kivegyék), ráadásul biztosan nem lesz felesleges szaporulat (a menhelyek így is tele vannak). Manapság már rutinműtét, nem fogja megviselni, a legjobb, amit tehetsz vele, ha ivartalaníttatod :)
2014. ápr. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz tenyészteni és/vagy a kutya nem fajtájának minden szempontból kitűnő egyede, akkor érdemes ivartalaníttatni.


Azért nem érdemes azzal hitegetnünk magunkat, hogy teljesen fájdalommentes az egész. Én már láttam néhány frissen ivartalanított szukát, és mindegyiknek egyértelműen fájdalmai voltak. Viszont túlélhető, és rengeteg macerát megspórolsz a műtéttel mindkettőtök számára.

2014. ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Törzskönyves westie tulajdonosként azt mondom, hogy IGEN! Hidd el, hogy jobb lesz neki.
2014. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szia!


Igen. A húgom is elvitte a szukáját (tacskó, de ő keverék). Nála komplikációk léptek fel, begyulladt a seb. Visszamentek, kapott rá antibiotikumot, és rendbe jött. Csak figyelni kell utána a kutyát, nem-e lázasodik be.

Amúgy nem egy nagy dolog, a kutyusa pár nap múlva már szaladgált :)).

2014. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!