Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?!...

Mi lehet a baja a kutyámnak?! Nagyon aggódom!

Figyelt kérdés

Tegnap este 8kor kezdte, hogy hirtelen elkezdett vonyítani, közben a saját tengelye körül forgott körbe körbe. 5-10 másodpercenként vonyított egyet (összesen kb 4x-5x). Átnéztem a testét, lábait, hátha megszúrta valami, de semmi. Nem akart enni, inni, bár a vonyítás abba maradt. Behúzta a farkát, és csak feküdt a helyén, remegett. Egyből, bejelentkezés nélkül elszaladtam vele az orvoshoz, aki mérges is volt, hogy itt nincs semmiféle vészhelyzet, akkor miért jöttem ide időpont nélkül.. majd természetesen a rendelőben, ameddig a sorunkra vártunk addig nem volt semmi baja. Nem húzta be a farkát, nem vonyított, nem remegett, semmi. Teljesen hülyének néztek, hogy leszaladtam egy makk egészséges kutyával. Hazajöttünk onnan. Ahogy hazaértünk megint kezdte, bár ekkor már egy mukkja nem volt. Elbújt, farok behúz, remegés, összegörnyedés, a legfinomabb falatok nem érdekelték. Lefeküdt a helyére és mivel tudtam, hogy egész nap nem evett mellé tettem a tálkáját, hogy lássam legalább reggelre elfogy-e. Felkeltem reggel, tálka üres, kutyám boldog, semmi baja, egyenesen jár, ugrál, stb. Egész idáig tökéletesen "működött", mint ahogy szokott, majd most az előbb megint hatalmas vonyítás, előreszaladt vonyítva 2 métert, megállt, majd utána fekvés, remegés, levertség. Lassan kullog utánam és minden alkalmat megragad, hogy az ölembe mászhasson. A szeme szomorú.


Valaki tapasztalt már hasonló tüneteket? Felkeresek egy másik állatorvost, akinél tegnap voltam oda nem viszem vissza. De hátha valaki addig is tud valami hasznosat mondani. :(


Egyébként: Széklete normális, rendszeres (tegnap is és ma is volt már), Acanát eszik, meg tegnap egy pár bio virslit. Ezt azért jegyzem meg, mert lakótársam azt mondta, hogy lehet a belével van valami gond, esetleg valami szúrja a végbelét és nem tud székelni. Pedig a kakival nincs gond.


2014. ápr. 24. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet valami neurológiai rendellenesség is.

Ha javasolhatom,jól felszerelt klinikát keressetek fel.

Merre laktok?Hátha tudok arra jó rendelőt.

2014. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, külföldön élek, én is most éppen egy másik állatorvost keresek.
2014. ápr. 24. 16:24
 3/7 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy amerre az előbb felvonyított ott egy pisifolt! És amerre szaladt végig csöpögtetett!
2014. ápr. 24. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Valamitől nagyon megijedt! Nézz körbe a lakáson, vagy próbáld megfigyelni, mert ezek tipikus félelemtünetek. Bármilyen zaj, árnyék, nem oda illő tárgy is okozhatja.
2014. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhető? Fél éve itt él, soha semmi ilyen jellegű problémája nem volt. Minden ugyanott van, mint általában lenni szokott. Tegnap este 8kor a hálószobámban csinálta ezt, az előbb meg az előszobában. Ami még nagyon aggaszt, hogy elbújik. Sosem csinált ilyet, most bebújik a bútorok alá, behúzza a farkát csak les és nem jön ki. Mintha valaki megverte volna, pedig erre sosem volt példa. Amit nem értek azon túl, hogy mi baja lehet az ez: este 8kor ilyen tüneteket produkál, állatorvosnál semmi baja, hazajövünk, megint levert, reggelre kutyabaja, egész idáig játékos és fitt, majd most megint. Mi ez az ingadozás?
2014. ápr. 24. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!


Esetleg vesekőre gondolok, fájdalmas lehet neki a pisilés.


Vagy hall valami olyan hangot, amit te nem, pl ultrahangot.


Nem véres a pisije?

2014. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én ápolónő vagyok, mondjuk embereknél, de a tünetek a focalis epilepszia tüneteire hasonlít. Ez a betegség a kutyáknál is előfordul. De szerintem kérdezz meg egy másik orvost, lehet a gyomra is, mert összegörnyedt.
2014. ápr. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!