Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyát rászokta...

40ua kérdése:

Hogyan lehet a kutyát rászoktatni, hogy legalább nagyjából egy helyre piszkoljon? Lehet e egyáltalán, vagy ez fajtafüggő? Ha van valakinek tapasztalata, megköszönném.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 11:01
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha úgy érted, hogy kerttisztaságra lehet-e szoktatni, akkor igen. Az enyém keverék, gyönyörűen az udvar egy részét hasznája. Mivel az enyém szinte mindig reggel végzi a dolgát, éjjel bent altattuk, reggel korán pedig mentem vele ki, oda, ahol szerettem volna, ha piszkít. Addig ott toporogtam mellette, amíg meg nem született a produktum, akkor nagyon nagy dícséret, utána játék és reggeli. Kb. 2 hét kellett hozzá, hogy kiengedve rohanjon a számára kijelölt helyre elvégezni a dolgát, játék, kaja. Azóta teljesen kinti kutya, reggel elballag a dolgára, és jelez, ha indulhat a "buli". A reggeli játék azóta is megmaradt munkába indulás előtt. Természetesen rendszeresen kell takarítani az udvar azon részét, télen a havat úgy elszórni, hogy oda tudjon menni és a dolgát elvégezni, ilyen arra figyelni, hogy a fű le legyen nyírva (alacsony kutya). 2 éve közterületen egyáltalán nem piszkít, kirándulásokkor előfordul, hogy réten-erdőn nagyobb futások után igen.
2014. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kert egy bizonyos része. Kutya az első perctől oda letéve.Némi terméket érdemes ott hagyni.Ha vidáman kóborol az udvaron és ellenőrizetlenül végezheti a dolgát, kevés a remény, hogy egy helyre szokik. Vannak kutyák viszont, amelyek maguktól képesek kiválasztani csak egy bizonyos helyet piszkolásra.
2014. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mi kutyáink főleg a kert egyik hátsó sarkába végzik a nagydolgukat, amit kb. 4x4 méteres területként kell elképzelni, de néha jut belőle a kerítés mentére hosszában is. Az udvar többi része tiszta, hiszen ők is ott élnek, nem piszkítják össze szándékosan az életterüket. Amikor vendég kutya van, akkor az viszont nem ismeri a rendet és ott teszi le a csomagját, ahol éppen rájön. Amúgy meg ahogy a második válaszoló leírta, ott kell hagyni egy keveset. De ha nem takarítod fel rendszeresen a nagy részét, akkor kénytelen lesz odébb menni, ahol még van tiszta felület.
2014. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A rendszeres foglalkozásra gondoltam már én is, csak a hogyan a kérdés, meg aztán még csak kb másfél hónapja vannak nálam.

Abban pedig nem találom a rendszert, hogy ők mikor végzik a dolgukat mert kint laknak az udvaron, bejárhatják az egész kertet.Néha az az érzésem, többet termelnek mint amennyit megesznek :)

2014. ápr. 26. 00:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez azért általában hosszabb idő. Az se könnyíti meg a helyzeted, hogy ezek szerint egyszerre több új kutyát vettél magadhoz. Valószínűleg azért idővel kialakul.
2014. ápr. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Két kutyust fogadtam be, 4-5 éves pumilányok, testvérek (kutyáknál is így mondják?).

Eleinte elég félénkek voltak, ha csak hirtelen megmozdultam akkor is megriadtak.

Azóta persze sokkal jobb a helyzet :)

Volt egy tacsi fiú azelőtt de eltűnt, be volt chipelve, mégse került elő.

2014. ápr. 26. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!