Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyámon...

Mit csináljak, ha a kutyámon (ivartalanitás után) rajta van a gallér, mégis tudja nyalogatni a sebét?

Figyelt kérdés

Túl hosszú az orra, és így is odaér.:\ Ponthogy megszokta hogy rajta van, de már úgy érzem nem ér semmit, ha meglátom hogy nyalogatja akkor rászólok és abbahagyja de ha nem vagyok ott szerintem biztosan csinálja és nem tudom egész nap őrizni. A doktornő azt mondta, ha rajta marad a gallér 8-10 nap múlva mehetünk varratszedésre, ha nem akkor 3-4 hét is lehet.

Így is ér valamit a gallér, vagy így jóval hosszabb idő lesz a varratszedésig?:( Esetleg tudnék valamit tenni, hogy ne nyalogassa?


2014. ápr. 25. 13:55
 1/9 sippara ***** válasza:
Szerintem menjetek vissza és kérjetek egy nagyobb gallért
2014. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kicsi a gallér, kérj nagyobbat.

Vagy ha nincs nagyobb, akkor varrj a pocijára kabátot. Mindegy, mi tiszta ruha legyen, ami megfelelően elszigeteli a sebet a külvilágtól.

Kenegesd a sebet Betadinnal, az is nagyban sietteti a gyógyulást.

2014. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen túl kicsi a gallér.

Lehet rendelni is egyébként: [link] :)

2014. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A Betadin jónak tűnik, egy nap hányszor érdemes kenegetni? Most bekentem neki, meg majd úgy tervezem hogy este is. Lehet, hogy így nem is annyira fogja nyalogatni, mert rossz íze lesz tőle.

A ruhával az a baj, hogy lerágná magáról szerintem, 6éves aussie kan egyébként. Ha nem javul a helyzet, akkor visszamegyünk majd nagyobb gallérért szerintem.

Köszönöm nektek, ment a zöld kezecske, azért még várok válaszokat:)

2014. ápr. 25. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:
Tegyél rá egy pólót. Én úgy csináltam, hogy a póló két ujjába dugtam a két hátsó lábát és az elsőknek pedig a póló hátuljába vágtam lyukat (természetesen a kutyára szabva) és aztán a hátán meg összekötöttem. Így nem fért hozzá a sebhez. Az meg egy dolog, hogy elhúzódhat a varratszedés, de ki is szedheti magának a varratot, ami fertőzéshez is vezethet, plusz vinni kell akkor újra varratni.
2014. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Valaki írta hogy kenegesd betadine-nal. Ne kenegesd, egyáltalán nincs rá szükség, hacsak ne méri por, kosz a varratot. Ha igen, akkor csak át kell kenni betadine OLDATTAL, és kész. Egyébként semmi szükség rá.

2014. ápr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kan kutyának varrták a sebét herélés után? :-O

Az én kutyimnak egyáltalán nem varrták. Bent voltam a műtét alatt is végig néztem. Amikor kést volt a kutya akkor sebhintőporral beszorta a doki. Mondta hogy kan kutyáknál nem varrnak, mert a savónak ki kell csöpögnie.

Szukáknál már más a helyzet.

Nekünk a kan kutyánál egy hét alatt gyógyult. Igaz egy hétig gallér volt rajta.

Szerintem nektek kicsi a gallér. A doki lehet ki tudja cserélni ha van nála nagyobb.

2014. ápr. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, varrták neki, elég csúnya még, bár nem nagyon hagyja megnézni.

Hétfőn amint tudunk megyünk vissza nagyobb gallérért, addig kibírjuk valahogy :)

2014. ápr. 25. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem kaptok nagyobb gallért, drasztikus, de hatékony megoldásként szájkosarat is adhatsz rá. Nem fog neki örülni, de az ő érdeke, hogy ne szakadjon fel a sebe és ne fertőzze el a makacsságával.
2014. ápr. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!