Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek volt már ilyen,...

Valakinek volt már ilyen, amikor meghalt a kutyája?

Figyelt kérdés
1 hete meghalt a kutyám,de valahogy nem tudom ezt felfogni,minden nap vinni akarok neki enni,meg készülődök a sétára,és csak utána esik le,hogy meghalt.Meg így egyáltalán nem érzem magam szomorúnak,mert valahogy még az van a fejembe,hogy még él,hiába tudom hogy nem.Másnak is volt már ilyen? Vagy ez nem normális viselkedés?
2014. ápr. 25. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Részvétem a kutyus miatt! :(

Szerintem teljesen normális, hisz ha minden igaz rengeteg időt együtt töltöttetek. Ha örökbe fogadsz/veszel egy új kutyust könnyebben fel tudod dolgozni a halálát.

Persze meg tudom azt is érteni, ha még hallani sem akarsz új kutyáról, de általában ezt szokták ajánlani ilyen esetben. Ha ez a helyzet áll fent, akkor még várj, gyászold és ha már felkészültnek érzed magad, akkor jöhet az új társ melléd. :)

2014. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem akarod elengedni, nem akarod elfogadni a gyászt. Sajnos muszáj lesz, mert visszahozni nem lehet már őt. Nekem is halt már meg kutyusom és én sem tudtam elfogadni egy ideig, de aztán könnyebb lett. Azóta már van másik kutyám. Nem pótolja az elvesztettet, de ugyanúgy szereti az ember és segítség a továbblépésben. Egyik ismerősöm amikor meghalt a 16 éves kutyája, berúgott és mentőt hívott, hogy élesszék újra. Azóta 4 éve neki is van másik kutyusa.
2014. ápr. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Igen, az. Hiszen az életed része volt, megszoktad, hogy veled van. Idővel jobban leszel, hidd el ;) Részvétem a kutya miatt.
2014. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Úgy tudod megoldani ha arra gondolsz milyen szép és okos volt és mindig melletted volt és akkor megmondod magadnak hogy ilyen soha többet nem lesz. Nekem is Hétfőn halt meg a kutyám nem sírtam először fel sem fogta az agyam után igen

2014. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.Hiába mondogatom magamnak,hogy már meghalt,nincsen itt,valahogy akkor sem tudom elhinni amikor látom az üres kosarát vagy,hogy nem látom sehol.
2014. ápr. 25. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
67%

3. vagyok. Biztatásból odaírok egy kacsintós smileyt, erre egyes okosok lepontoznak, mert nem tudnak értelmezni. Hát jó.

Kedves kérdező! Mondtam, időre van szükséged. Lehet, hogy egy hónap múlva már jobban leszel, de lehet, hogy még több idő. Ez mindenkinél más. Esetleg próbáld meg, hogy elmész menhelyre, hogy kicsit kutyázz, hátha segít. Nem most, hanem egy pár hét elteltével, amikor nem ennyire friss a dolog. Lehet az is segítene, ha majd idővel félretennéd a cuccait, hogy ne legyen a szemed előtt.

2014. ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! (Nem én pontoztalak le 3-as)Most még nem igazán szeretnék másik kutyát,vagyis hogy jó lenne ha lenne valakivel sétálnom meg várna valaki otthon,de azt most úgy elképzelni sem tudom,hogy legyen egy másik kiskutya akit megint nevelni kell,megtanítani egy csomó dologra,stb...Ne értsetek félre,ezt nem azért mondom,mert lusta lennék vagy nem szeretném a kutyákat,hanem azért mert már az volt a megszokott,hogy a kutyám tudta az alap dolgokat,és szerintem most még nem állok készen arra,hogy elölről kezdjem egy másik kiskutyával.
2014. ápr. 25. 19:18
 8/11 anonim ***** válasza:
Részvétem! Együtt érzek veled, én 3 hónapja veszítettem el a kutyusomat, hirtelen, váratlanul. Most, a szülinapja alkalmából vittem virágot a sírjára, és fel akartam köszönteni, de. egyszerűen nem tudtam kinyitni a számat, csak álltam, és sírtam.
2014. ápr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, amit érzel, az állatainkat ugyanúgy meggyászoljuk, mint az embereket. Még csak egy hét telt el, érthető, hogy benned van a régi rutin. Ez most egy nagyon nehéz időszak lesz, éld át minden pocsékságával együtt, mert sajnos ez is hozzátartozik az élethez. Érezni fogod, ha készen állsz majd egy másik kutyára, de előbb dolgozd fel a veszteséget.
2014. ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 8-as részvétem a kutyusod miatt.

Hát remélem idővel könnyebb lesz,csak most olyan üresnek érzem magam,mert amikor kutyáztam,akkor ki tudtam kapcsolni,most meg hiába csinálok bármit,mégsem tudom magam lefoglalni.

2014. ápr. 26. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!