Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudhatom, hogy elbírnék...

Honnan tudhatom, hogy elbírnék-e egy fajtával amit választok vagy sem?

Figyelt kérdés

Úgy értem kutyám volt már.Szóval tapasztalatom kutyák terén van.De minden fajta mást igényel természetesen.

De én honnan tudhatom,hogy mondjuk egy -egy fajtával el bírnék e vagy sem? (ha pl nem volt dolgom erősebb fajtákkal,első kutyám egy könnyű eset,könnyen tanítható,nevelhető, suli sem kellett hozzá)


Ha alaposan utána nézek egy fajtának viselkedés,nevelés szempontjából tenyésztőtől vásárlok kölyköt,ott sem a legdominánsabb példányt,kutyaovi,kutyasuli alap.Akkor nagyot hibázni nem lehet,igaz?


2014. ápr. 26. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Onnan h ismered saját magadat, a képességeidet, az adott szitukra adott reakcióidat, a viszonyodat különböző embertípusokhoz. A legtöbb ember nem ott hibázik a fajtaválasztásnál h nem ismeri az adott fajtát, hanem a saját képességeit nem ismeri, vagy csak hazudik magának azokról...
2014. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ó, dehogynem, lehet hibázni úgy is. milyen kutyát néztél ki? magadat kell ismerned ahhoz, hogy tudd, mennyire következetesen tudod nevelni a kutyádat.
2014. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen kutyát is nézel ki és akármennyi infót összeszedsz nevelésről, bármiről, hibázni mindig fogsz! Nem azért, mert esetleg nem bírsz el az adott fajtával, hanem azért, mert minden fajta más, illetve minden egyed más. Roti tenyésztő ismerősöm kb. 40 éve rottweilerezik és még mindig tudnak neki újat mutatni az újabb kutyák :) A hibáiból tanul az ember egyébként is, ez a kutyázásra meg különösen igaz.


Én is felkészültnek éreztem magamat, mégis sokat hibáztam, alap dolgokban is, pedig nem vagyok én sem kifejezetten kezdő kutyás.


Amúgy is, ha az ember meg akar felelni és jól akarja nevelni, tartani az adott kutyát/fajtát, akkor felnő a feladathoz. Minden csak azon múlik mennyire akarod. Főleg úgy, hogy eleve tudod magadról, hogy milyen vagy és nem a legdominánsabb fajtát választod. Persze a dominancia nem egy rossz dolog, de ez egy másik téma.

2014. ápr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Következetes vagyok ami azt illeti.


Staffordshire terrier és Dobermann között vacillálok,kutyavásárlás nem most lesz hanem kb 2-3 év múlva.

Csak szeretnék felkészülni,meg persze eldönteni képes lennék e meg birkózni a 2 fajta vmelyikével.


Gondolkoztam azon is,hogy tenyésztőkhöz látogatok és őket kikérdezem,hogy hogyan látnak engem vagy ilyesmi,nem tudom ez mennyire lehetséges :D

2014. ápr. 26. 13:25
 5/15 A kérdező kommentje:

Én nagyon elkötelezett vagyok ami azt illeti és elég lelkes :D

Tudom,hogy hibázni fogok,csak úgy értem hogy annyira nem tudnám ezek mellett elrontani a kutyát,hogy az gond legyen.

2014. ápr. 26. 13:30
 6/15 A kérdező kommentje:
Alomból mindenképpen egy nyugodtabb kutyát fogok választani,tenyésztőnek elmondok mindent és rá bízom magam,melyik kutyust válassza. A neme,mintája mindegy a lényeg jellemben passzoljon hozzám:)
2014. ápr. 26. 13:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ez függ az életviteledtől is.

Ha lépcsőházba élsz, vagy nem tudod minden nap órákat sétáltatni a kutyát, akkor nem érdemes nagy mozgásigényű kutyust választani.

Ha esetleg te egy nagy kertes házba élsz, ahol ténylegesen házat kellene őrizni, akkor nem annyira praktikus egy csivava, vagy egy rövid szőrű kutya, aki már 0 fok körül fázik, didereg.

Ha ez már megvan, akkor jöhet szóba, hogy család mellé szeretnéd, vagy magad mellé csak, egygazdás kutya.

Ha család mellé kellene, akkor több gazdis kutya kellene, aki mindenkinek szótfogad. Az egy gazdás kutya csak a "gazdinak" fogad szót, a többinek nem igazán.

És még ott van az is, hogy gyerek vagy kisállat mellé kellene, alapból türelmes kutya, családbarát.

A többi, a kutyaovi szerintem nem annyira fontos. A kutyánk kihagyta, én foglalkoztam vele itthon.

A kutyasulit meg akkor javasolnám, ha nem igen szeret szótfogadni. ( Az enyémnek ilyen téren sincsenek problémák).

Az alfa meg az omega kutyákkal kapcsolatba: Ha te vagy a falkavezér, akkor az alfa típusú kutyának is szót kell fogadni neked, ahogy az omega típusúnak is.

( Nekem béta vagy hátrébb sorolható tulajdonságú kutyánk van, az egész családnak teljesen behódol, szót fogad mindenkinek, pedig egy gazdás kutya).

És még valami: Sok minden függ a nevelésétől is, és a tartásán is.

Ha állandóan láncon van a kutya, nem foglalkozol vele, megőrül.

Ha sokat foglalkozol vele, vagy amennyit tudsz, sokat sétálsz vele, tudsz parancsolni neki, akkor egy kiegyensúlyozott kutyád lehet.

2014. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Nekem rottweilerem van és a tenyésztő, akitől van, eleve nem is ad olyannak kutyát, akit nem lát rá alkalmasnak. Én úgy gondolom, hogy egy igazi tenyésztő ilyen, mert aki mindenkinek elad, csakhogy pénze legyen, az szaporító, attól pedig nem veszünk kutyát. Szóval, igen, ki kell nézni pár kennelt, ellátogatni, aztán kiderül, hogy mit gondolnak rólad és hogy te mit gondolsz róluk. Mondjuk pont ként olyan fajtát néztél ki, amiből nem nagyon van normális tenyészet itthon, nagyon meg kell nézni honnan veszed a kölyköt.

2014. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

2-3 év múlva hogy most panelban vagy kertesben fogok e lakni azt nem tudom.

De ha panelban akkor természetesen gondoskodnék a lemozgatásról meg minden.Most is panelban lakok és van kutyám szóval tudom,hogy mit vállalnék be!

Kertesben pedig benti-kinti lenne, napi 1x 2-3 órás séta,ami persze elengedős játszós,tanulós.Emellett kertben szellemi lefárasztás.(bár nem hinném,hogy 2-3 év múlva kertesben fogok lakni,esélyesebb a panel)


Dobi tenyésztővel már beszéltem,ő is ajánlotta látogassak majd ki hozzá és nézzem meg a kutyáit, mondta,hogy melyik suliba szoktak járni és oda is kimehetek megnézni hogyan dolgoznak a kutyák.Jót rosszat elmond róluk stb :)

Meg ajánlott más dobi kenneleket akiket érdemes megnéznem.

Szóval nagyon szimpatikus volt a tenyésztő.


Staffi tenyésztővel még nem beszéltem,de sok jót hallottam a Naplás gyöngye kennelről.Hogy a tenyésztő nagyon rendes,mindent elmond,segítőkész.Volt aki első kutyának választott staffit és őket is felkészítette mindenre,szóval ez is szimpatikus nekem.Szépek a kutyáik.



3-as ezek szerint akkor a tenyésztő látja a leendő gazdin,hogy alkalmas lenne e az adott fajtára vagy sem.Ez jó szerintem! :)


Köszönöm az eddig válaszokat!

2014. ápr. 26. 14:16
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze, hogy látja! Nyilván azért gondok mindenhol lehetnek, meg ők is tévedhetnek, de azért nagyjából lehet tudni, hogy ki alkalmas a feladatra és ki nem. Ők pl. nem is adnak első kutyának kant, tehát tök tapasztalatlan személynek és szerintem ez is becsülendő!


3-as voltam.

2014. ápr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!