Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyák a legjobba...

Milyen fajta kutyák a legjobbak terápiás kutyának?

Figyelt kérdés
Nekem a Golden Retriever és a Labrador ugrott be, de biztosan vannak még más fajták is :)
2014. ápr. 27. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a Labrador, békés, kiegyensúlyozott, jól tanítható fajta. Ez az oka annak, hogy főként őket képezik ki vakvezető kutyának.
2014. ápr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak fajta kérdése, az egyedi tulajdonságok is rengeteget számítanak.
2014. ápr. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen-igen, tudom, egyelőre viszont egy fajtát szeretnék választani, majd egy kennelt, és utána segítséget kérni, hogy kölyökteszttel állapítsák meg melyik kutyus lenne a legmegfelelőbb. :) de mivel nem tudom még azt sem, hogy melyik fajták a leggyakoribbak, csak ezt a kettőt ismerem, ezért érdeklődök most a fajtákról. :9 egyébként teljesen kezdő vagyok a témában, de elkezdett foglalkoztatni.
2014. ápr. 27. 13:46
 4/9 anonim ***** válasza:
A fajta önmagában nem jelent semmit, az egyed alkalmassága a fontos. A nyugodt, kiegyensúlyozott, emberszerető, érdeklődő, jó munkakedvű kutyák alkalmasak lehetnek, legyen a fajtájuk amstaff vagy labrador vagy keverék, mindegy.
2014. ápr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor keress meg egy terápiás kutyázással foglalkozó egyesületet, ők sokszor tenyésztik is az erre alkalmas kutyákat, az ő kölykeik között talán jobb eséllyel lesz olyan, amelyik tényleg alkalmas. De ha nem is, megmondják, hogy konkrétan milyen kutyát érdemes keresned, meg megbeszélhetitek, hogy egyáltalán miféle terápiára utazol, mert másféle feladatokra más típusú kutyák alkalmasak. Sérült gyerekekhez pl. nem árt, ha elég tökös és magabiztos a kutya, hogy ne okozzon neki gondot a furcsa mozgás, a furcsa hangok, a hirtelen, durva mozdulatok, stb. Teljesen más típusú kutyát igényel ez a fajta munka, mint pl. egy olyan, ahol finoman kell hozzáállni az emberekhez. Nem vagyok otthon a témában, de utánaolvasgattam, és azért ez nem ilyen egyszerű, hogy veszel egy kezes goldent, kiképzed, és hopp, terápiás kutya.
2014. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a yorkim az de a border collie is nagyon jó ;)
2014. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fajtát válassz, ami egyébként is tetszik és szívesen osztanád meg vele az otthonodat 10-15 évig. Ha ez megvan, akkor lehet megfelelő egyedet keresni, természetesen segítséggel, hiszen valószínűleg nincs nagy tapasztalatod.


A legtöbb átlagos temperamentumú fajta alkalmas a feladatra. A szélsőségeket érdemes kerülni. Tehát az olyan fajták között ne nagyon nézelődj, amelyeket kifejezetten terület örzésre vagy személyvédelemre tenyésztenek, mert közülük nehéz lesz alkalmas egyedet találni. Ami számomra még kizáró ok lenne, az az erős nyáladzás, de amúgy ez se probléma, csak személy szerint nekem nem jön be.

2014. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Közben még néhány dolog eszembe jutott. Soha nem tervezted, hogy valamikor majd lesz kutyád? Nem álmodoztál semmilyen konkrét fajtáról? Most lehetőséged lenne megvalósítani a korábbi álmaidat egy megfontolt, tudatos választás során. Emellett felvehetnéd a kapcsolatot a lakhelyeden olyan egyesületekkel, akik foglalkoznak kutyás terápiával. Egyrészt jól jön majd a segítségük a kölyök kiválasztásánál, másrészt ha tényleg nem elsődleges szempont a neked tetsző fajta, akkor ők esetleg tudnak ajánlani általuk ismert tenyésztőket is. Sőt, időnként előfordul bennfentes körökben egy-egy gazdikereső kölyök is, akit terápiás munkára szánnak. Végül akár a vizsgázott kutyákat is végignézheted, hátha megakad a szemed egy olyan fajtán, amire alapból nem is gondoltál volna:

[link]

(A tanúsítványra kattintva láthatod a kutyát is.)

2014. ápr. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat! :-) de, termeszetesen almodoztam kutyakrol, de jelenleg is epp egy olyan kiskutyusom van :-)
2014. máj. 1. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!