Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, ti hogy oldjátok...

Tenyésztők, ti hogy oldjátok meg az első választás problémáját?

Figyelt kérdés
Mindenki első választású kölyköt szeretne, született 10 kiskutyám. Én megértem teljes mértékben, én is eddig mindig első választásút vettem csak, ha arra nem volt lehetőség nem kértem. De végre megszületett az alom, 10 picivel. És a tenyésztők csak első választásút vinnének, és gy mindenki lemondja, az elsőt 3 hónapja választották már ki.Nálatok hogy megy ez? Ha többet is szeretnétek tenyésztésre adni mert jónak látjátok őket?
2014. ápr. 27. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi, de mit jelent az, hogy első választású kölyök? Tudom, hogy off, de nagyon érdekel :)
2014. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a vevő, aki először válaszhat kölyköt az alom összes kölykéből.
2014. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az válaszhat először aki először lefoglalta, ha a többi később foglalta le akkor is marad még 9 kölyök. Igaz az már nem biztos, hogy a legjobb lesz. De egyet ne felejts el. Egy újszülött pici baba kutyán még nem látod meg milyen lesz később. Én a kanomat utolsónak vittem el korosan (13,5 hetes) mert senki nem akarta. De én megláttam benne a szépet és lásd mára legyőzte összes tenyésztésre és kiállításra szánt testvérét. Sokkal szebb és eredményesebb lett tőlük mégis picin senki sem akarta. A szukámat 5 szuka közül választottam ki és megint eltaláltam, a legjobb választás volt. Nem tudom, valahogy van hozzá érzékem, hogy melyiket kell kiválasztani. Rokonoknak is adtam már nagyon jó tanácsokat.
2014. ápr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Időrendi sorrendben, aki előbb jelezte az választhat elsőnek kutyát, de én már úgy is vettem kutyát hogy az első választású kutya 5000euró volt amire nekem nem volt pénzem, míg egy 3. választású kutya 3000 volt azt pedig már megtudtam venni. Tehát árban is tehetsz különbséget.
2014. ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
81%
Nagyon egyszerű: Az enyém az első kölyök. Mindenki más a maradékból választhat. Először azok, akik kiállításra viszik.
2014. ápr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Ugyan én nem vagyok tenyésztő, de mindenkinél akinél érdeklődtem eddig, úgy volt, hogy megmondtam mit tudok nyújtnai és mit akarok, ő pedig aki együtt él a kiskutyákkal, meg mondta, hogy ezekhez az elvárásokhoz melyik egyed passzol legjobban. Szerintem egy így korrekt. Talán kinézet szempontjából lehet rangsorolni a kiskutyákat de belső szempontjából nem. Egyáltalán nem biztos, hogy mindnekinek ugyanaz lesz a legjobb kutya, tehát csak azért mert előtte már választott valaki, még maradhat olyan aki hozzá tökéletesen passzol.
2014. ápr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha szeretnél megtartani, akkor te vagy a főnök, te választasz (ha többet szeretnél megtartani, akkor ugyanígy).

Ha úgy gondolod, mégsem tartasz meg ebből az alomból bármi oknál fogva, én az alapján választanék, hogy számodra, a fajta berkeiben melyik személy az, akinek "stratégiai szempontból" fontos számodra is, hogy a kölyköd nála nőjön fel, ő kiállításozza. Nem mindegy, hogy kihez kerül a legszebb, és az se, hogy egy komolyabb kennel pl. két kiskutya közül a szebbiket vagy a szépet tudja elvinni. Ez kenneledre és tenyészetedre nézve is jó "reklám" a jövőben.

Én biztosan így állítanám fel a sorrendet, de természetesen ez ár differenciát is maga után von.

Nekem kistestűm van. Így a nem túl magas alomszámból kiindulva, (és miután kb másfél-2 évente van almunk) mindig enyém a választás, és ha úgy gondolom, hogy terveimnek a többi nem teljesen felel meg, akkor vagyok hajlandó kiskutyát eladni.

2014. ápr. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!