Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legigénytelenebb és...

Melyik a legigénytelenebb és a legigényesebb kutya?

Figyelt kérdés
Van már egy border colleim nem akkarok kutyát venni csak kíváncsi vagyok.

2014. ápr. 27. 20:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból igénytelen vagy igényes? Ha arra gondolsz, hogy kevésbé gazda függő, télen-nyáron kinti tartás mellett is életben maradó, kevesebb táplálékon is eltengődő fajták, akkor azok a juhász és pásztorkutyák.


A legigényesebbek pedig ezek alapján a társasági kutyák.

2014. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legigényesebbnek gondozás terén az angol bulldogot jelölném meg. Nem is legigényesebb, hanem inkább körülményesebb.


Orránc alatt mindig alaposan ki kell törölgetni a nedvességet, alá hintőport tenni, különben bepállik, begyullad.

Magas fehérje tartalmú étel vagy nyirkos időben a mancson a lábujjak között tályogok jönnek ki, amiket ki kell nyomkodni, akár egy pattanást.

Szemeikkel is gyakran lehet gond, ilyen pl a befelé forduló szemhéj, a kifele forduló szemhéj, újabban a dupla szempilla, amit vagy kilézereztet a gazda, vagy csipesszel óvatosan eltávolítja.

Harder mirigy, amit vagy kivágat az ember, vagy visszavarratja.

Nagyon rövid orruk és szűk orrlyukak miatt nyáron könnyen felborul a hőháztartás, könnyebben kerülnek sokkos állapotba, hőguta is hamar beáll.

A folyamatosan zsíros fül. Viccen kívül, ma kitakarítod, egy nap múlva, mintha soha se lett volna kitakarítva.

A farok sem mindegy, most már szerencsére a standard megkívánja a hosszabb farkat, mivel a csonka farok gyakran gyulladásba került, befelé növés esetén ki kell vágni.

Kiegészítő infó, egy kis érdekesség, nem tud biztonságosan természetesen fedezni és elleni sem. Mesterséges megtermékenyítés + császármetszés. Igaz, az anyaország próbálkozik fedeztetni és elletni is természetes úton.

és a többi és a többi :)


Legigénytelenebbnek én egy fajtát sem jelölnék meg. Minden fajta igényes, mindnek megvan a maga gondja.

2014. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez komoly?


20:33 kor még csak fogsz kapni egy border collie-t(előző kérdésednél), 20:35 kor már van is ? -.-


Barátnődnek keresel még mindig kutyát?


Hidd el,hogy nincs olyan kutya ami beérné napi 30 perc sétával,mert a gazdi lusta és csak azért akar kutyát mert cuki.

Ilyen kutya NEM létezik.

Jaaaa de várjáááál plüss kutya!!!

2014. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A juhászkutyák gazdafüggők, keresték vele a kontaktust, miközben a birkákat is kordában tartották. A nagy testű pásztorkutyák igénylik a legkevesebb gondozást, de ettől még velük is kell foglalkozni, mert szocializáció nélkül veszélyesek lehetnek. Sőt, nem árt, ha a gazdi is kellőképp határozott, következetes.

Tehát aki igénytelen kutyát szeretne, mert lusta vele törődni, az válassza a kapucsengőt (ez majd jelzi a vendégeket) és a plüsskutyát (mert cuki...)!!!

2014. ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
só elöti: ezt a felhasználot 16an használjuk én nem irtam hogy nincs kutyám meg az LB-s kérdést nem én írtam hanem az egyik osztálytársam, az osztálytársam barátnője (az én barátnőm is) nem olyan kutyát keres amivel abszulut nem kell foglalkozni
2014. ápr. 28. 21:18
 6/10 A kérdező kommentje:
amugy köszi a válaszokat
2014. ápr. 28. 21:21
 7/10 A kérdező kommentje:
utólsó előtti:tényleng nem az öszes kérdést én irom igen sajnáljuk mindketen (az osztálytársamat és engem is) azt a kutyust aminek be kell érnie 30perc sétával de majd ha meg lesz a kutyája megprobálok rá hatni hogy sétáltasam többet,szerintetek hogy ha ugy sétáltatná hogy ő bicajozik a kutya meg mellete sétál? ugybelemeni akkár 2 óra sétában is
2014. ápr. 28. 21:25
 8/10 A kérdező kommentje:

csak mert ha nyáron megyek futni ő mindig bicajal jönn utánam, utál sétálni is futni még 2 házzal arébra is bicajal megy de 20km-t is megtesz vele. Akkor már jobb ha 2órát bicajal sétáltatja?Egyébbként az osztálytársam nagyon a szíven viseli minden állat sorsát aminek a gazdinyát ismeri lehet hogy nem is bordere lesz hanem a menhelyről fogad örökbe.

bocsi hogy enyi főlösleges infóval untalak titeket

2014. ápr. 28. 21:30
 9/10 anonim ***** válasza:

De inkább előbb próbálj rá hatni légyszíves,mert mivan ha kifog egy pörgős kutyát akinek 30perc nagyon kevés lenne!! Majd előjönnek a viselkedés problémák és akár vkire rá is támadhat ha oda fajul a dolog.Egy kutya nem játékszer akár kicsi akár nagy.Muszáj nekik a testmozgás.


Bicikli mellett pedig kölyök kutya nem futhat csak 1éves kora után és akkor is fokozatosan hozzá szoktatni.

De ha már van vagy lesz kutyád akkor együtt is mehetnétek sétálni és akkor hátha úgy jobban lesz kedve.


De még egyszer mondom valahogy hassál vagy hassatok arra a lányra,mert egy kutyának sem elég az a foglalkozás amit ő tudna biztosítani.

2014. ápr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát igen brobálunk rá hátni de ilyen téren nagyon makacs sétáltatni csak vasárnap tudnánk egyut menni de lehet akkor sem mert nacson felti a most meglévő macskáját is(kb.15 méterel a macskája melet elment egy kis westi szeruség és ő már rögtön izélt hogy majdnem megölte a macskáját ugy hogy lehet nem fugunk egyut sétáltatni.
2014. ápr. 28. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!