Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sharpei 4 éves szukát, hogy...

Sharpei 4 éves szukát, hogy tudok tanítani?

Figyelt kérdés
2 hónapja van nálunk.Èn nem akartam, mert lakásban lakunk, de végül nincs szívem menhelyre küldeni. Okos, tudja a főbb parancsokat. Addig nincs is gond, amég ketten vagyunk. Hallgat rám, folyton a nyomomban van, kíváncsian néz, hogy hova megyek, mit csinálok. Viszont a párom a gazdája, ha ő megjelenik, nekem szavam sincs 100-szor kell elmondjak neki mindent, hogy ül, fekszik stb. Sétáltatni is csak pórázon merem elvinni, mert a macskákat ki nem állhatja, a többi kutyához pedig oda akar menni, de agressziót érzek olyankor. Volt olyan valami kis játékos szőrcsomó odajött hozzánk és rá sem nézett, csak fél szemmel sumákolva. Nem morgott, nem akart harapni, de mintha félt volna tőle. Az emberrekkel jöl kijön, de ha valaki fél tőle, azt megérzi és morog. Még a párom próbálta, mintha az egyik barátjával verekedne, a kutya erre bekergette az autójába. Hogyan tanítsam? Nekem az első kutyám, amit nevelek.

2014. ápr. 28. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
hát egyértelmű hogy a párod a falkavezér :)
2014. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ilyenre tanítani sehogy, a határozottság nagyon fontos. és ismerkedjen más kutyákkal szájkosarat rakj rá azért de vidd olyan kutyák közelébe akik barátságosak hogy szokja őket
2014. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ő a párom a falkavezér. Sokszor vagyok egyedül a kutyával és tartok kimenni vele az utcára. Meg a pláne, amég a párom nem jön haza a munkából nem eszik, nem iszik egész nap. Az előző gazdája valamit nagyon elrontott és verte is, mert nagyon félős. Eddig csak pedigre konzervet kapot szárazzal keverve. A jutalom falatokat meg sem eszi. Így nem tudom, hogy álljak neki nevelni.

Ezt a szájkosaras technikát ki fogom próbálni, köszi.

2014. ápr. 28. 18:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
haló még mindig én vagyok :D , volt régebben a natgeo-n egy kutyákkal suttogo cimu film, Scizar Milan /nem így kell írni/ a "kutyadoki" érdemes belenézned, vannak félős,agresszív mindenféle kutyák és onnan tudsz lesni azért 1-2 dolgot, na meg van könyve is :) mondjuk a szájkosárhoz eleinte otthon szoktasd hozzá mert valoszinű le akarja majd szedni és meg kell szoknia hogy ebben legyen :) napi néhányszor 45 perc elég sztem :)
2014. ápr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek egy jobbféle kutyaiskolát, ahol mindent elmagyaráznak az elejétől. Ez nem olyan egyszerű dolog, hogy adunk itt neked 2-3 tanácsot és jó lesz a kutya. Helyre kell állítani a falkasorrendet, hogy te is a kutya fölé kerülj, de ennyire kezdőként ehhez mindenképpen szakmai segítséget javasolnék.
2014. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kutya iskola kilőve. Én egy nyelvet beszélek, a kutya iskola másikat, a kutya meg a hamadikat. Ami szükséges a kutya nyelvén már megtanultam.
2014. máj. 3. 11:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mi a probléma? Ha értesz kutyául, akkor meg tudod nevelni, nem? :)
2014. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!