Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancsprobléma! Kell valami...

Kullancsprobléma! Kell valami rossztól tartanom? (bővebb infók a lent)

Figyelt kérdés

A kutyám 5 éves, német juhász keverék, menhelyről, sajnos kis korától gyakran kell vele járni orvoshoz. Gyenge az immunrendszere és állandó fülproblémái vannak, amit természetesen kezeltetünk, de kb. 1 hónap után mindig visszajön. Több orvosnál is voltunk már, pontos diagnózist nem tudnak mondani, allergiára vagy belső gyulladásra gyanakodnak. Kapott már egy csomó cseppet, injekciót, antibiotikumot, állandóan tisztítjuk a fülét, bűzmirigyét is kinyomatjuk és hypoallergén tápot adunk neki már régóta. Eddig sosem volt kullancsa, csak mióta ilyen natúrabb parazita elleni nyakörvet hord - az eladó szerint ez hypoallergén. Ma voltam vele ellenőrzésen a füle miatt + beoltatni, meg részben azért is, mert találtam a mellső bal lábánál egy csomót, kb. diónagyságúnak mondható. Az orvos megnézte, kiszedett belőle egy óriási kullancsot, eléggé el volt rejtőzve a szőrök alatt. Egy fiatal flegma orvos volt, aki még szóvá is tette, hogy lehet fertőzött, de tovább rá se rántott. Itthon újra megnéztem, még mindig érzem ott azt a csomót. Kell félnem? Fertőzés, gyulladás? Amúgy vettem Scalibort,mert anno bevált, az orvos egyébként is ezt ajánlotta, hozzátette még, hogy az illatos natúr nyakörvek inkább vonzzák magukhoz ezeket a kis szörnyecskéket.

Ja, még annyit, hogy vasárnap is volt benne, kiszedtük és tegnap megmostam antiparazita samponnal is és akkor még nem volt csomó, ill. nem vettem észre.

Nagyon szeretjük a kutyánkat, remélem nem lesz még több baja :s



2014. ápr. 29. 11:49
 1/7 A kérdező kommentje:
* bővebb infók lent
2014. ápr. 29. 11:52
 2/7 A kérdező kommentje:
A mellső bal lábánál fent (nem a lábán, ott könnyen észrevettem volna), a "hónaljrésznél". Nem tudom mennyire érthető ez így.
2014. ápr. 29. 11:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy fertőzött volt-e a kullancs, az kiderül.

Figyeljétek nagyon a kutyust, nem lesz-e kedvetlen, étvágytalan, tehát ha bármi szokatlan dolgot észleltek rajta, akkor azonnal orvoshoz kell menni a Babesiosis miatt.

Attól a csomótól valószínűleg nem kell tartani, ha kiszedte belőle az orvos a kullancsot, akkor valószínűleg le fog lappadni a gyulladás,de azért figyeljétek, nem-e nő, megtelik-e esetleg valamivel, mert ha elfertőződik, akkor azt is ki kell tisztítani, fel kell nyitni.


A visszatérő fülgyulladást is érdemes lenne komolyabban kivizsgáltatni, mintavétel történt a fülből?

2014. ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Vettek-e mintát a füléből?

2. Ha fertőzött volt bármelyik kullancs, két héten belül kb jelei lesznek. Bágyadtság, étvágytalanság, láz, netán hányás, aztán sötétedő vizelet. Az első ilyen jelre azonnal orvos Imizolért.

Adsz-e immunerősítőt a kutyádnak?

2014. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Vettek már mintát a füléből. Anno volt, hogy az élesztőgomba (?) "elszaporodott" a fülében. Állítólag azok az egészséges fülben is jelen vannak, de ha elszaporodnak, akkor baj van. Egyébként arra is odafigyelünk, hogy ne legyen huzatban, nem menjen víz se a fülébe. Amikor tisztítják, tisztítjuk a fülét, akkor ilyen barna váladék jön ki belőle. Rázni szokta a fejét, néha a lábával is kaparja, ha épp fennáll a probléma. 1-2 hétig kezeltetjük (szurik - antiotikumok, antihisztaminikumok, fültisztítás, fülcseppek, stb.), aztán 1 hónapig minden okés és újra visszajön. Allergia tesztet is akartunk, de közölték, hogy egy sima teszt 300 euró, Németországban vizsgálják. Mi felvidékiek vagyunk egyébként.

Remélem nem volt fertőzött a kullancs. :S Fogjuk figyelni azt a csomót.

Egyébként köszönöm a válaszokat!

2014. ápr. 29. 12:20
 6/7 A kérdező kommentje:

*Egyébként arra is odafigyelünk, hogy ne legyen huzatban, ne menjen víz a fülébe.

Elnézést, már megint elírtam.

2014. ápr. 29. 12:22
 7/7 A kérdező kommentje:
Immunerősítőt is szedett, többfajtát.
2014. ápr. 29. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!