Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húst, nyers húst már 2-3...

Húst, nyers húst már 2-3 hónaposan is kaphat a kutya, csontosat?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
nyers húst nem kaphat a kutya. Csontot se, max csak velős csontot, és főve, de azt se ajánlja némelyik orvos. Pláne nem kölyöknek
2014. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kaotikuss ***** válasza:
21%
Még egy kicsit várj vele!
2014. ápr. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Első! Kicsit olvass utána a témának, mielőtt megszólalsz!


Kapthat, erpsze :) Csak ugye betartva a "sertést nem adunk nyersen" szabályt :)


Ez a kutyus már 8 hetesen kapja :)

https://www.youtube.com/watch?v=zcezqt6_er8


Ez meg 11 hetes :)

https://www.youtube.com/watch?v=RvN-7itLh0o


Ők meg még pindurkák :)

https://www.youtube.com/watch?v=sk4U3nJ6z4Q

2014. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sippara ***** válasza:
82%
Nyugodtan mehet, ismerek olyan tenyésztőt, aki már 4-5 hetesen nyers hússal választja el az aprólékokat. Facebookon a "nyesedék hús kutyáknak" nevű csoportba lépj be, ott minden kérdésedre választ fogsz kapni.
2014. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Little Red


jah csak aztán nem kell csodálkozni ha az akciós tescós csirkétől férges lesz a kutya, vagy rosszabb... :D

2014. ápr. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Aki Barf vagy Prey szerint etet, legkevésbé sem a teszkóban vásárol...Hentesről hallottál már?
2014. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
9 hetes korától nyers hússal, csontossal etetem a cavalieremet, köszöni jól van. A doki el van ájulva tőlle, hogy mennyire szép, erős, ruganyosak az izületei. Persze nem a leggagyibb husit kapja, ez tény. Ugyanonnan veszem neki a húsokat ahonnan magunknak. Csontosnak kap csirke mellcsontot, nyakat, és kacsanyakat is. Tiszta husinak pedig marhát, őzet, nyulat, ma pl bárány tüdőt, szivet, marha májat, és csirke nyakat evett.
2014. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sippara ***** válasza:
100%

"jah csak aztán nem kell csodálkozni ha az akciós tescós csirkétől férges lesz a kutya, vagy rosszabb... :D"


Oké, hogy te abból indulsz ki, hogy Morzsinak csak a legolcsóbbat és legszarabbat, bele úgyse döglik, de nem mindenki van ezzel így :) van, aki piacra jár, megbízható hentest keres ;)

2014. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

kaphat , sőt... én öt hónapos koráig vártam sajnos, míg elhagytuk a tápot, és nyers húst kezdtem adni.

Minden gondunk megszűnt, ami a tápok miatt/mellett adódott.

(büdös volt a kutya, folyton hullott a szőre, puffadt volt/vagy túl sovány - aránytalan volt, ment a hasa stb)


Már kölyökként látszott rajta, hogy valami gond van az egyik hátsó praclival. Nyers etetés óta gyönyörű fizikuma lett, gond nélkül fut, rohan, játszik... sokkal energikusabb, élettel telibb mint volt, és a bal hátsó lába, amiről idő közben kiderült hogy közepes dp-s teljesen "tünetmentes".


Most 2 éves, rendszeres féreghajtás mellett mindíg tiszta volt a széklete.

Húsok közül főleg nyulat, illetve szárnyashúst, kisebb részben marhát kap, és persze belsőségeket, amiket hentestől veszek.


(érdekes amúgy, hogy egy egész nyulat kb2.000 Ft-ért veszek, ez az én kutyámnak 4!!! napra elég. Így a heti etetése kijön 4.000 Ft-ból, tehát annyit - vagy kevesebbet költök kutyakajára, mint amikor tápot vettem neki. És hogy mennyivel jobb most, hát ég és föld a kettő.)

2014. ápr. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy sokkal izmosabb a kutya, arányosan oszlik el rajta minden, zsír viszont nincs rajta egy gramm sem.


A linkelt videók pedig nagyon jók, szeretem nézegetni néha, milyen örömmel falják a nyers husit az ebek, kicsik - nagyok egyaránt. :D Kb olyan "arcuk" van közben mintha a menyországban lennének :*

2014. ápr. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!