Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a Hovawart...

Mit gondoltok a Hovawart kutyáról?

Figyelt kérdés
Olvastam a neten ezt a fajtát az én elvárásaimnak megfelelő, de szeretném kikérni a ti véleményeteket is . Nem lenne bezárva kenelbe . mindíg vinném sétáltatni , játszani vele.kiképezném. stb.

2014. ápr. 29. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Szegény, az már állatkínzás, ha valahova odawarják! :D

Bocs, viccet félretéve nagyon aranyos és főleg intelligens fajtának tűnik. Leginkább olyan, mint ha egy rotweiler lenne hosszabb szőrrel, olyan terelőkutya kinézete van, szerintem mindenes kutya. Jó választás lehet!

2014. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. ápr. 29. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ismerek hármat is. Nagyon jó kutyák. Pörögnek ezerrel! A gazdáik mesélték, hogy mindenki keveréknek hiszi őket. A szőkéket meg túlméretes golden retrievernek szokták nézni.
2014. ápr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyönyörű szépek,és ráadásul okosak is! :) Szerintem jó választás! :)
2014. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ mennyi tapasztalatal rendelkezel. Elég kémény kutyák a kinezetukkel ellentétben. Eleg messze vannak a goldenektol. Úgy kell rajuk is gondolni mint ha egy dobbermant vagy rotit venne az ember..


En is többet ismerek.. egyik gazda se azt kapta amire számított. Amúgy jo kutyak de tényleg kell hozajuk tapasztalat.. eleg nagyra is nőnek

2014. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt. Remek kutyák. :) 2 éves koráig sok türelem kell hozzá, mert későn érő fajta. Nagyon okos, az agyát is le kell fárasztani. Kicsit makacs, de én elsőkutyásként is meg tudtam nevelni különösebb erőlködés nélkül. Határozottnak kell lenni vele szemben, de kedvesnek és következetesnek. Sok kutyával ellentétben ők hosszabb kihagyás után sem esnek ki a gyakorlatokból (ezt tapasztaltam!). Nagyon nagyon ragaszkodik a gazdájához, de a család többi tagját is elfogadja. 2 éves kora után nehezebben barátkozik. Az én hovim nem tűrte, hogy rajtam kívül más pórázon vezesse. Lecövekelt vagy megpróbálta elrántani az illetőt (pedig ismerte). Az is igaz, hogy én képeztem egyedül kiskorától kezdve.

Én ajánlani tudom az alapján, amit leírtál. :)

2014. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Remek kutyák ha megfelelő helyről valók és jól szocializáltak. Következetes neveléssel semmi gond nem lehet a tartásával a rendszeres mozgatást foglalkozást igen szereti. Ebben a kennelben dogoznak is velük szép eredménnyekkel: [link]
2014. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!