Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyának megfelelő...

Szuka kutyának megfelelő ivartalanítási időpont a 7-8 hónapos kor?

Figyelt kérdés
Az orvos ezt ajánlotta, hogy az első tüzelés előtt vigyük.
2014. ápr. 29. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Tökéletes! Csak arra kell figyelni, hogyha kistestű akkor lehet hamarabb is tüzelni fog. Ha nagy, akkor nem valószínű.
2014. ápr. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Első tüzelés előtt mindenképp,de akár most is lehetne.Gondolom nincs még 7-8 hónapos.Én nem várnék,minél kisebb annál kevésbé viseli meg a dolog és annál hamarabb gyógyul.
2014. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Én megvárnám amig teljesen kifejlődik testileg, és olyan másfél éves korban ivartaéanittatnám!!!
2014. ápr. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Igen, ez ideális, hacsak nem pont akkor fog tüzelni, erre oda kell figyelni. A kutya fajtájától, méretétől is függ az első tüzelés időpontja.
2014. ápr. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kicsit necces, ha nem akarod megvárni az első tüzelést. Kis testű kutyák korábban tüzelnek, nekem a közepes termetű szukám pont 8 hónapos volt az első tüzelésnél, így már nem volt mit tenni, pedig nem akartuk megvárni. Szerintem kicsit korábban vidd el a biztonság kedvéért.
2014. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkora a kutya. Nekem a közepes termetet alulról súroló szukám 6 hónapos korában kezdte. Szóval, ha kis - vagy közepes testű, akkor 5 hónapos korában kellene, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy lekésed az 1. tüzelés előtti ivartalanítást, ami pedig komolyan csökkentené az emlőrák kialakulását a későbbiekben.

Ha nagytestűről vagy óriástestűről van szó, akkor a 7 hónapos kor jó.

2014. ápr. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Németjuhász :)
2014. ápr. 30. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos egyre inkább ez terjed el, de szerintem nem jó ötlet ivarérés előtt ivartalanítani a kutyákat. Szükségük van azokra a hormonokra ahhoz, hogy rendesen kifejlődjenek, mind testileg, mind szellemileg. Szóval én korainak tartom, leghamarabb 2-3 éves korában vinném. Normális állatorvos szerintem nem ajánl ilyen korai ivartalanítást.
2014. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó,olvass utána a dolgoknak...Normális állatorvos pont ezt ajánlja,többszörösen bizonyított,hogy az ivarérésből fakad a legtöbb ivarszervi megbetegedés...az ivarérés előtti ivartalanítással szinte kizárható az efféle betegség.


Tessék,olvass,láss csodát:

[link]

2014. ápr. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen ivarérés előtt ivartalaníttasd a kutyádat, ezzel megelőzheted például a petefészekrákot és egyéb petefészket érintő, súlyos betegségeket, gondolom nem kell magyarázni. Viszont szerintem későn van a 7-8 hónap. Nekem 4 szuka kutyám van, mindegyik menhelyről örökbefogadott, tehát kötelező volt az ivartalanítás és mi kb fél éves korukban vittük őket, állatorvos ezt javasolta. (Ugyan nem a témához kapcsolódik, de állatorvost is nagyon körülményesen válassz, nagyon fontos, hogy rá tudd bízni a kutyádat, még ha egy ilyen egyszerű, rutinműtétről is van szó!)

Remélem segítettem :)

19L

2014. máj. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!