Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek egy sírós kölyökku...

Mit kezdjek egy sírós kölyökkutyával?

Figyelt kérdés
Van 9 hetes border collie skót juhász mixem, kedden kaptam meg. Mikor itthon vagyok, nonstop nyüszít, ha nem vele foglalkozom, pedig fárasztom rendesen, de nem hajlandó, csak ölben elaludni, különben olyan patáliát csap, hogy zeng a ház. Ma csúcsosodott ki a probléma, vonattal utaztunk volna haza, az persze legalább 40 percet késett, mi meg álltunk a nyugatiban a tömegben, és úgy üvöltött,hogy már hasogatott a fejem, próbáltam tapsolni, hülye hangokat kiadni, össze vissza sétáltatni, otthagyni hogy eltereljem a figyelmét, persze semmi nem jött össze, mikor teljesen kiborultam, hón alá csaptam, és visszajöttünk, az albérletembe, persze annyira kimerült a produkciótól, hogy azonnal összerogyott és elaludt. Mit tehetek, hogy nyugiban élhessünk? (nagyon elcsesztem a szocit ezzel a mai vasutas kalanddal? Már Pestre 1x felutaztunk, akkor nem volt semmi ilyen probléma.)
2014. ápr. 30. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Először is döntsd el hogyan akarod nevelni és aztán ahhoz ragaszkodj. Ne foglalkozz vele amíg sír, nehogy már még ölben altatgasd őméltóságát ha olyan kedve van! Egyszer úgyis megunja. Vagy büntesd meg, ahogy jónak látod, valamelyik csak működik.

Másodszr szerintem nagyon sokat vársz tőle. 9 hetes a kutya, kedden kaptad meg és vonaton akarod utaztatni, azért érezheted mennyire túlzás ez. Más ilyenkor még ki sem viszi a kertből/házból, meg még pórázon sem tud rendesen menni, szót fogadni, a nevét, behívást, meg egyáltalán ennyi idő alatt még meg sem szokott téged. Az ilyen dolgokhoz fokozatosan kell szoktatni. Igen szerintem eléggé elszúrtad ezt a vonatos dolgot.

2014. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legyél kemény, és ignoráld, ha hisztizik. Az, hogy csak ölben hajlandó elaludni, rögtön elárulja, hogy egy idő után megunod a hisztiti és felveszed, holott egy idő után tuti, hogy álomba hisztizné magát. Legyél türelmes, ne érdekeljen, ha ordít, mert amíg tud ezzel manipulálni, addig fog is.
2014. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy ő legyen a falkavezér. Ha most mindent megengedsz neki, az lesz a vége, hogy mindenáron meg akarsz majd tőle szabadulni, mert nem bírod cérnával a hisztijét. Legyél következetes és szigorú. Ezt most az elején nagyon elrontottad, de még nem reménytelen. Gondolatban alakítsd ki az elvárt életstílust és abból ne engedj. Ő is ugyanolyan gyerek, mint az emberek gyerekei. Egy idő után megunja és abbahagyja a hisztit, ha senki nem figyel rá.
2014. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!