Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tudnátok ajánlan...

Milyen kutyát tudnátok ajánlani nagy kertbe, állatok mellé, őrzésre és hogy alapból is elriasztó legyen?

Figyelt kérdés
Kb 2000 nm terület amin szabadon lehet, állatok: másik kutya (kistestű, kiváló riasztó), macskák, kecskék, baromfik. Ezekkel mind kompatibilisnek kellene lennie, emellett nyugodtnak, kiegyensúlyozottnak, strapabírónak (ne legyen szobakutya) és ne ugasson álló nap, viszont olyannak is, hogy már külsőre is riasztó legyen, ha meg tényleg bejönne valaki, azt fogja is meg. De azért a szomszédot ne egye meg. :) Sajnos nem vagyok otthon a kutyafajtákban, ezért kérdezem. Egyedül a dándog jutott eszembe, ami talán ilyen. Minden választ előre is köszönettel veszek!

2014. máj. 2. 09:20
1 2
 1/19 anonim válasza:
6%

Szia! Én Border Colliet ajánlanék, nagyon okos kutya, riaszt ha kell és persze szeret szaladgálni.

Kicsit más szempontból szerintem a boxer kutya megfelelő az ijesztő elvárásodnak, ő külsőleg is ijesztő, de a gazdáival barátságos, a gyerekeket nagyon szereti, de a betolakodókat azonnal elijeszti.

2014. máj. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
37%
berni pásztor,kuvasz,német juhász
2014. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
Első, TE NORMÁLIS VAGY? Láttál is már colliet meg boxert vagy csak jó a nevük ezért leírtad? :D Ezek közül EGYIK SE!!! Ja, és dog se, a dogok kanapékutyák, nem fognak jelezni, és kinti tartásra se jók a szőrük miatt. Komondor, kuvasz esetleg, vagy újfullandi, malinois de utóbbi kettő megfogni nem fogja csak félelmetes. Leírtál 500 elvárást, de te mit adnál a kutyának a kerten kívül? Séta, agyi fárasztás, esetleg öv.? Ha nem akarsz vele foglalkozni de jelezzen neked az a riasztó, egy kamerának meg elrettentő külseje van. :D
2014. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Tényleg meg a német juhász eszembe sem jutott!
2014. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Border collie? Berni? Meg vagytok őrülve? A border egy munkmaniás terelőfajta, nem riasztó. A berni meg egy családi kutya, őrizni nem nagyon fog. Erre a célra ajánlom a kuvaszt, komondort, KÁJ-t, kaukázusit és hasonló fajtákat. Pont erre tenyésztették ki.
2014. máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
5%
Kérlek drága 3. kommentelő, láttam már minda2 kutyát mivel most Colliem van azelőtt meg Boxerem volt. A Collival foglalkozni kell, azt nem is riasztáskép írtam, de a Boxer igenis jó házörző, nem azt mondom h egy vadállat, nem egy rottweiler az tény, de szerintem a boxertől jobb barát és házörző nem kell. És sztem te nem láttál még ilyen kutyákat max képeken.!
2014. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
És szerinted a boxer kinti kutya okoska? :D
2014. máj. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
0%
Igen kinti, ne mond már h a nagytestű állatodat benn tartod a paneledben? Városi...
2014. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

komondor, de olyan helyről, ahol valóban dolgoznak a szülők. A háziállatok tiszteletére neked kell megtanítanod.

A szomszéd pedig ne kóricáljon nálad, ha te nem vagy ott. A kutyának mindenki idegen, aki nem a család tagja.

2014. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

kuvasz (kiváló házörző, nagy termetű)

rotweiler (házörző és odaadó is egyben)

németjuhász (nagyon okos és védelmező)

leonbergi (nem túl agresszív fajta, de elrettentő)


Ezek jutottak kapásból eszembe. :)

2014. máj. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!