Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek a dolgok hogy mükődnek?

Ezek a dolgok hogy mükődnek?

Figyelt kérdés
Most veszünk házat, ês szeretnênk kutyákat. Mivel szeretek segíteni másokon, legyen az ember vagy állat, igY menhelyrõl szeretnêk 2 kõlyõk kutyust . A kêrdêsem az lenne, hogy ezêrt kell fizetnem? Vagy hogy van ez az egêsz? A másik kêrdêsem pedig az lenne, hogy szerintetek gyerekek mellê milyen kutya lenne jo? Illetve jo házõrzõ is legyen, ez nagyon fontos. Eddig mindenki a nêmetjuhászt ajánlotta. Mennyi rá az esêly hogy 2 kutyust õrõkbe tudok fogadni?
2014. máj. 2. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta (vagyis annak tűnő) német juhász kölyköket aligha találsz menhelyen, de német juhász jellegű keverékekkel Dunát lehet rekeszteni.

Nekem még a retrieverek jutottak eszembe, gyerekekkel jobban kijön, mint a NJ.

Fajtamentésnél nézzél körül.

Az, hogy kell-e fizetni, menhelye válogatja, amikor én hoztam ki a kutyát a menhelyről, azt mondták, adjak, amennyit gondolok. Máshol, gondolom, megmondják az oltások, chip, ivartalanítás árát, vagy szerződést kell kötni, hogy záros határidőn belül ivartalaníttatod.

Amúgy hidd el, nem a menhelyi "vételár" lesz a nagy beruházás a kutyatartásban. :)

Sok sikert hozzá, hozzájuk!

2014. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, valamennyit kell.Az oltásokat, meg ezekért kell fizetni.Vagy nem tudom, de azt mondják illik ott hagyni legalább 5 ezert.Gyerek mellé én a labradort, vagy egyéb társait ajánlom.Vagy is a retrievereket.Csak hát ők nem házőrzők.A németjuhász is jó gyerek mellé, meg jó házőrző is, de szerintem a labrador, vagy labrador keverék jobb. Keresettek németjuhász labrador keveréket. :)
2014. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

A menhelyes németjuhászok szinte kivétel nélkül szaporított kutyák, így számolnod kell azzal, hogy egyrészt nem fognak sokáig élni, másrészt a diszplázia ia nagy valószínűséggel fog megjelenni náluk.


Én azt mondom, hogy menjetek ki egy menhelyre a gyerekekkel és beszélgessetek el az alkalmazottakkal. Mondjátok el, volt-e már kutyátok, hogyan tartanátok a mostaniakat, mennyit foglalkoznátok velük és mit és ez alapján fognak nektek kutyákat ajánlani, amiket a gyerekekkel is kell próbálni.


Rögtön két kutyát kihozni nem lesz egyszerű, én inkább hoznék csak egyet és ha minden jól megy, akkor a másodikat. Illetve ha kölyköt hoznátok, akkor hozhattok akár kettőt is, de legalább egy ideig jó lenne őket a lakásban tartani, illetve felkészülni arra, hogy bizony rágni, ásni, rosszalkodni fognak és mivel kölykök, nem fogjátok tudni, hogy milyen lesz a temperamtumuk, a méretük, "őrzik"-e majd a házat. Ugatni valószínűleg fognak.


Néhány ezer forintot kell fizetni, illetve aláírni az örökbefogadási szerződést és vállalni a benne foglaltakat. Általában az ivartalanítás is benne van, amit felnőtt vagy növendék kutya esetén a legtöbb menhely már megcsináltatott.

2014. máj. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta kutyákat, és fajtajellegű keverékeket biztosan találsz a fajtamentésnél. Mivel úgy látom, kifejezetten nem vagy szerelmese egyik fajtának sem, valóban a menhely lenne a legjobb megoldás. Ott mondd el, milyen kutyát szeretnétek, biztosan megtaláljátok a megfelelőt.

Ha végül mégis fajtatisztát szeretnétek, akkor a rottweiler, a németjuhász jó választás, mivel nevelés kérdése, milyen kutya lesz. Ha nincs láncra verve, és kitéve a kertbe a kutya dísznek, akkor csodás családi kutyád lesz, bármit is választasz.

Kicsi rá az esély, hogy egyből két kutyát kapj. Azt javaslom, hogy többször menjetek ki a menhelyre, gondoljátok át, melyik kutyát választjátok, hiszen el hatalmas felelősség, több évre választasz magad mellé társat.

2014. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hát azért egy roti,nj neveléséhez több kell annál,hogy ne láncon legyen.

az írásodból nekem úgy tűnik nem volt még kutyátok és gyereketek is van,én nem ajánlanám egyiket sem.


Egy labi vagy golden tökéletes választás fajtamentőktől vagy menhelyről.Fizetni kell valamennyit,de közel sem annyit,mint egy fajtatiszta kölyökért kennelből.

2014. máj. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tõbben írtátok ezt a láncon tartást...ne haragudjatok de ilyet ên hol irtam? Nem láncon lennênek hanem szabadon:)
2014. máj. 2. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos,egyetértek azzal,aki szerint egyszerre két kölyök nem kellene.Az írásod alapján nekem úgy tűnik,nem vagy nagy kutyás.Így egyszerre két kölyök,maga a pokol.Egy kutyával is meg fogtok szenvedni,nemhogy kettővel,akik azonos életkorban vannak.


A nj és rotik szerintem nem nektek valóak,könnyebb elrontani őket,és nem hiszem hogy örülnél neki,ha esetleg a gyerekekre morogna,vagy védené az ételét,persze ezek mind a nevelésen múlnak,de könnyebb őket félrenevelni.


Szerintem egy labi vagy golden retriever a megfelelő választás,bár nem kifejezett házőrzők.Jelezni tudnak esetleg.És kutyaiskola ajánlott.

2014. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most komolyan miért tünök én ilyen szivtelennek? Soha nem bántottam semmilyen állatot és volt már kutyam lánykoromban,.en foglalkoztam vele.
2014. máj. 2. 22:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebbe mi a szívtelenség?


Kérdező,valamit félreértesz.

Vannak kutyák,akikhez határozott,erős,és TAPASZTALT gazda kell,akinek már volt több kutyája,otthon van az etológiában és ismeri a kutyák testbeszédét töviről hegyire.


És vannak kutyák,akikhez nem kell ennyire perfektnek lenni,mert egyszerűbb őket nevelni.


Semmi szívtelenség nincs abban,ha nevén nevezzük a dolgokat.Nem tűnsz tapasztalt,többkutyás gazdának (ami nem baj,valahol el kell kezdeni) ezért a ti érdeketekben és a kutya érdekében is azt ajánljuk,hogy egy egyszerűbb fajtával,vagy keverékkel kezdjetek,ez mindenkinek jó lesz.

2014. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne fogadj egyszerre két kutyát örökbe, mert az nagyon, nagyon megnehezítené az összecsiszolódást, a sikeres nevelést, mindent.


Valamennyire minden kutya őrzi a házat, és ugat, ha be akar menni valaki. Arra viszont már kevés kutya képes, hogy a konkrét betörőt valóban likvidálja, ez inkább a nagytestű pásztorkutyák specialitása. Az viszont gondolom szintén fontos, hogy a kutya ne őrjöngjön minden elhaladó járókelő láttán, ami két kutyával szintén nehezebb pl.

Szóval nekem az a véleményem, hogy látogass el néhány menhelyre, ahol láthatóan jól ismerik a bent lévő kutyákat, és a segítségükkel válassz egyet. Esetleg egy házhoz jövő kiképzőt is megfizethetsz, hogy segítsen a választásban, hogy tutira a megfelelő kutyát hozd ki.

2014. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!