Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "csókolóznak"?

Miért "csókolóznak"?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított kan kutyám, aki igen domináns. Minden nap járunk a futtatóra és sok kan kutya, meg sok kölyök is alulról nyalogatja a száját, így tudom hogy ez a behódolás jele. Viszont van egy lány kutya akivel kölyökkora óta ismerik egymást, és neki "visszanyal". Gyakorlatilag olyan mintha csókolóznának állandóan, kinyitják a szájukat és összerakják, falják egymást. Ez kölcsönös tisztelet, vagy mi lehet? Csak érdekesnek találtam, mert mikor behódolnak neki akkor nem nyal vissza sőt, kihúzza magát, itt meg mintha szerelmes lenne bár tudom kutyáknál ilyen nincs. :D Valakinek ötlet? Köszi!
2014. máj. 2. 13:13
 1/2 sippara ***** válasza:
Az enyémek (ivaros kan, ivartalanított szuka) is csinálják, mi is csókolózásnak hívjuk :) gyanítom, kölcsönös pofanyalogatás lehet :)
2014. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk is ezt csinálják a spánielek. Mind ketten ivartalanítva vannak(szuka,kan) :)
2014. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!