Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom a kölyökkutyát...

Hogyan tudom a kölyökkutyát leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes Jack Russel kutyusom, és van, hogy rájön az öt perc, és mindenkit harapdálni akar, először csak a zoknit tépi,aztán elkapja a lábat is, és mivel én vagyok a gazdi,és én szólok rá, elkapom,nekem a kezem is kap a harapdálásokból. Hogyan szüntethetném ezt meg nála, olvastam,h nyakánál fogja fel kell kapni,és megadja magát, de ő nem,csak azért is folytatja...Mi a teendő? Köszönöm előre is! Ja és van millió játéka, faágak, ugyh még csak az sem ok,h nem lenne mivel játszania.

2014. máj. 2. 13:14
 1/7 orsolyamaroon válasza:
22%
kapd el a grabancát és kezd el rázni, amikor harapdál!Erősebben is lehet! ennyi.
2014. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
53%
10 hetes, gyakorlatilag még csecsemő. Amikor még csak csipked, szépen megfogod a nyakbőrét, és egy határozott (nem dühös, nem őrjöngő, nem üvöltött, csak határozott!) "nem" kíséretében arrébb rakod, aztán nem foglalkozol vele mindaddig, amíg le nem nyugodott valamelyest. Ha nagyon pörög, a kezedbe veszel egy játékot, és hadd harapja azt, húzogathatod, lóbálhatod előtte, kiváló játék :)
2014. máj. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2014. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Még nagyon fiatal, az isten szerelmére nehogy megüsd vagy rángasd. Olyan mintha egy 2 hónapos emberbabát vernél amiért nem szobatiszta. Lehet, hogy már teste nagy de ő még pici, most született meg. Én eddigi kutyáim így tanítottam meg: Addig haraphatta a kezem amíg nem volt erős és fájdalmas nekem, első 2 hétben nyüszítettem amikor csinálta később már morogtam rá. Amikor elérte a 12 hetes kort akkor jutalomfalattal motiváltam, úgy, hogy betettem a kezem a szájába ha harapott akkor rámorogtam és abbahagyta ha nem harapott rá a kezemre akkor megdicsértem és kapott jutalom falatot. Most fog jönni a foga is úgyhogy még fog bőven harapdálni. Vegyél neki marhalábszár csontot és add oda neki. Esetleg másik lehetőség ami működik de én nem próbáltam az pedig az, hogy vajat kensz a kezedre, ő pedig lenyalogatja, egy idő után megtanulja, hogy a gazdit csak nyalni szabad, harapni nem.
2014. máj. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is JRT-em van. Sipparának van igaza, én is így szoktattam le róla. Ha harapdálta a kezemet (mindegy miért, akár ha játékból is), grabanc megfog, vagy rámorogtam vagy rászóltam hogy "nem" és odébb tettem. Ő persze sokszor folytatta volna, de addig nem foglalkoztam amíg le nem nyugodott. Hamar megtanulta hogy nincs kézharapdálás, meg úgy a játékain kívül nem harapdálhatott mást. Se zoknit, se semmit.


(Mellesleg egy 10 hetes kutya már nem új szülött. Az anyja is a grabancánál fogja meg ha olyat csinál amit éppen nem tűr már el.)

2014. máj. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nekem is jack russelem van. Most másfél éves, és mikor kisebb volt, akkor az enyém is mindent harapdált, de főleg a kezem :) ez azért lehetett, mert nőttek a fogai, és valamit rágnia kellett.

Javaslom vegyél neki valami rágókát, vagy csontot amivel lefoglalja magát.

Nem mondom, hogy még most sem harapdál mindent, de már ritkábban, ha nagyon rájönne fogd össze a kis száját :) én ezt szoktam, aztán pedig leszidom, hogy nem szabad. De sajnos még most is megesik, hogy elkapja a nadrágunkat, ha rá jön az 5 perc, de szerintem ő sem tudja, hogy miért :))

2014. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is jack russellem van, nekünk az jött be, hogy felkiáltottunk, ha túl nagyot harapott és nem játszottunk tovább vele. (a kölykök is így kommunikálják le egymás között.)gyorsan rájött, hogy neki abból semmi jó nem származik, ha fájdalmat okoz a gazdinak. már négy éves és semmi probléma nincs vele.
2014. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!