Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám nem szereti ha...

Ha a kutyám nem szereti ha "szeretgetem" akkor inkább ne erőltessem?

Figyelt kérdés
Van egy két éves ivartalan kan shar pei kutyusom. Napi szinten foglalkozok vele, járunk kutyafuttatóra, sok kutyás barátunk van, sulizunk is, igyekszem mindent megadni neki. Ő viszont utálja ha simogatják. Nekem meg szokta engedni (közben látszik hogy már menne mert utálja úgyhogy nem is csinálom), de ha bárki hozzáér elhúzza a fejét, arrébb megy, ha megölelnék kihátrál. Legjobban azt utálja ha "le van fogva" (ölelés, ráteszem a kezem, karjaimba akarom húzni). Ha mondjuk rossz helyen fekszik és arrébb akarom tenni egyből felpattan és megy. Összefoglalva, olyan mintha utálná az emberi érintést. Soha nem volt bántva, soha nem volt rossz tapasztalata, és szereti is az emberi társaságot mindig a közelünkben van ha beszélgetünk odafekszik, idegenekkel is farokcsóválva ismerkedik, de csak azt hagyja hogy az oldalát dögönyözzék, ha valaki simogatni akarja elmegy. Most aludt nálunk az egyik kis kutyabarátnője aki egy nagyon bújós staffi, és nagyon feltűnő volt köztük a különbség, a staffi bebújt a karom alá, úgy aludt mintha egy plüssmaci lenne, mászott ölbe, nyalogatta az arcom mikor simogattam. Meg lehet az enyémmel is szerettetni az emberi érintést? Vagy egyszerűen ő ilyen? Vajon ez a dominanciájából fakad? (Nagyon domináns jellemű de engem elfogadott vezérnek, és abszolút tudom kezelni.)
2014. máj. 2. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem minden kutyában van elbújva egy macska lelke.
2014. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A "körülölelés" "kutyául" erős agresszió. Ha kis korában nem tanulra meg, hogy embereknél a jóindulat jele, akkor óvatosan hozzá lehet szoktatni, vagy tiszteletben tartani, hogy ő nem szereti
2014. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kiskorában direkt nem ölelgettem, mert nem akartam elkényeztetni... :D Ellenben akkor még szeretett az ölembe mászni ha a földön ültem, viszont mikor ivaros lett elhagyta. Meg hát 30 kiló ez azóta nem működik. Lehet, hogy azért ilyen mert kiskorában nem babusgattam igazán?
2014. máj. 2. 15:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem babusgatás, ha a kutyát az első pillanattól hozzászoktatják a érintéshez.Még így is vannak egyedek, amelyek nem díjazzák a túl sok ölelgetést, simogatást.
2014. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen hozzászokott az emberi érintéshez, mint mondtam nagyon kedves, nyitott, barátságos kutya. Sokat játszottam vele, kapott simogatást bőven, dögönyöztem, és hagytam hogy az ölembe másszon (mikor a földön ültem és felhúztam a lábam a gödörbe mászott). Arra értettem hogy sosem gügyögtem neki, nem emeltem fel, nem húztam az ölembe, nem szorítottam a karjaim közé, és mióta ivaros azóta a fejét elhúzza.
2014. máj. 2. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem öleb,a túlzott kontaktusra nincs igénye.
2014. máj. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
teljesen normális, akkor ne erőltesd. ő nem szereti és kész :) az én kutyám se szerette kicsinek, aztán párév múlva most egy bújós cica...
2014. máj. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!