Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők, ti hogyha van...

Tenyésztők, ti hogyha van nálatok alom, ugyan úgy mentek a többi kutyussal kutyasuliba, vagy féltek a fertőzésektől és addig nem mentek kutyák közé?

Figyelt kérdés
2014. máj. 3. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Van, aki nem megy és van, aki megy. Ki mennyire parás.
2014. máj. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi alapján ki se tegyük a lábunk otthonról?
2014. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt nekem rotis ismerősöm, akinél a kölykök még 8 hetesen is elszeparálva voltak. Bemenni hozzájuk cipő fertőtlenítés , alapos fertőtlenítő kézmosás után lehetett.

Persze, ez csak egy extra példa.Szóval, ki hogyan érzi biztonságosnak, attól függ.

2014. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:

Kutyasuliba már nem járunk,meg tudok tanítani mindent itthon is. De bárhova máshova megyünk. Pl. kiállításra is, ahol sokkal több kutya van,mint egy iskolában.

Eleinte én is paráztam, cipő domestossal letakarít, kézsikálás, átöltözés. Aztán rájöttem, hogy teljesen felesleges, a kiskutyák 6hétig védettek az anyatej miatt, utána meg úgyis kapják az oltásokat.

Most is voltak már gazdik látogatni a 4 hetes kölyköket.

2014. máj. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ismerősöm most fog tervuerent venni tkv-vel, ivtalanítási kötelezettséggel TENYÉSZTŐTŐL, a kiskutyák 8 hetesek és a vevő jelölt NEM mehetett be közéjük, csak a kezét nyújthatta be...ezért kicsit félénkek is...hát nem tudom, ez már sztem is túlzott óvatosság...ha egyszer kölyök kutyát veszek, akkor csak melós ősöktől, ergó már pár hetesen idegenek fogdossák, szocializálják, alapozzák őket :)
2014. máj. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 21:43

Nem szabadna onnan kölyköt hozni. A tervuk amúgy is eléggé le vannak rontva ahhoz képest, hogy munkakutyák voltak.

2014. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Maga a tenyésztő viselkedése, későbbi kapcsolattartása, hobbira ivtalanítási kötelezettsége nekem pozitív! Családi kutyának jó lesz sztem :) Melóra nagyon megválogatnám
2014. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor nem aggódom túl. Szilvi a tenyésztő hozzáállása jó, pláne ha tudja hogy nem kellene továbbtenyészteni a kicsiket, tényleg gáz van a fajtával minden kiállításon látom és nagyon fél a nagyjuk, talán a groenedael még jobban. Hobbira jó lehet, de borzasztó nehéz úgy is egy félős kutyussal, nem csak ha munkára veszik.
2014. máj. 6. 22:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki gyenge idegrendszerű, félős kutyát választ, az nem hobbista. Igen komoly munkát kell belefektetni, hogy a kutyája képes legyen a megszokott életvitelre, ami általános a kedvencként tartott kutyáknál.
2014. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
Egy onnan származó 2 éves szukát ismerek, és jó kutya, csak a szocija lehetett volna picit széleskörűbb :) De nagyon jó fej, tanulékony
2014. máj. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!