Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelenka igen vagy nem?...

Kutyapelenka igen vagy nem? Miert?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem. A miénk nem használta. És amúgy is, a kutyának rendszeres sétáltatásra van szüksége, felesleges a pelenka. Ha öreg és beteg a kutya, nem bírja ki a napi 2-3 sétáltatás között, akkor viszont érdemes megpróbálkozni vele (bár a miénk pont ebben az esetben nem használta...)
2014. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak volt pelenkája de semmit nem ért.Nagyon ritkán pisilt csak rá. Napi 3x vidd le a kutyát és hamar megtanulja,hogy lent kell pisilni,kakilni. Holnap lesz 1 éves a yorkim és már 7hónapos kóra óta szóbatiszta.
2014. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem setaltatas csokkentese végett kerdeztem! Egy 9hetes kolyokrol van szó! Pelenka ide vagy oda ameg nem lesz szobatiszta 2-3orankent viszem le és majd ha odaig jutott akkor lesz a napi 2-3-4 séta! Egyébként is sokat vagyunk kint! ! Csak pl éjszakára gondoltam! Ezert erdekelnek a vélemények!
2014. máj. 4. 08:59
 4/12 anonim ***** válasza:
Arra is szoktatni kell,nem mindegyik kutya megy rá automatikusan.Akkor már inkább kipattanok vele,mert hamarabb lesz teljesen szobatiszta.Az enyém pl.nem használta,de amúgy is kb.három ėves korára lett szobatiszta,ami azért extrém hosszú idő.Most felėbreszt ha ki kell mennie,szerencsére.
2014. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyapelenka mellett nem lesz szobatiszta. Sőt...

Vidd le 2-3 óránként, este nagyon későn is és reggel korán is. Ha lent végzi a dolgát hatalmas dicséret, ha a lakásban akkor pedig szó nélkül takarítás van. Ennyi a titka. Meg fogja tanulni. De majd csak 4-5-6 hónapos kora körül fogja tudni vissza tartani hosszabb távon a pisit,kakit.

2014. máj. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nyilván lesz,aki azt írja,hogy neki bevált.De általában ez hülyeség.A kutya nem érti,hosszabb a szobatisztasági folyamat is így,és bekavarja előbb utóbb,és mindenhova fog üríteni nem csak a pelusra.
2014. máj. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem, mert egyszerűen hülyeség és természetellenes.

Itt is, és "ismerőseim" körében is csak rosszakat hallottam róla.

Az én kutyám kb 10 hónapos korában lett teljesen szobatiszta. Örültem volna, ha hamarabb kibírja, hogy sokáig tudja tartani, de türelmes voltam, és takarítottam utána, ha kellett. Attól, mert néha bepisilt, még nem szokott rá, hogy folyton a lakásban végezze a dolgát - míg kutyapelenkáról ez nem mondható el. Ahogy felnőtt, kialakult benne az igény, hogy kinn pisiljen, és egyebek. Volt, hogy fél napig aludtam, akkor sem pisilt be.


Pelenkára rászoktatni egy szenvedés a gazdinak, és a kutyának is. Leszoktatni róla pedig még nehezebb, és felesleges szenvedés. Szerintem.

2014. máj. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

illetve , a kutyákban megvan az igény, hogy kinn végezzék a dolgukat - a macskákkal ellentétben akik elvannak egy alommal, ők természetüknél fogva nem piszkítanak oda, ahol élnek - ha tehetik, vagy ha tudják tartani elég ideig.

Kutyapelenkával ezt a természetes ösztönt, szépen ki lehet belőlük nevelni.

2014. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
NEM NEM NEM NEM NEM!
2014. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
En sem szivesen hasznalnam csak kíváncsi voltam a véleményekre! ! Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 4. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!