Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos úton mennyi információ...

Illatos úton mennyi információt tudnak adni egy-egy kutyáról?

Figyelt kérdés
Szívesen hoznék ki kutyát onnan, de nem sok jót hallottam. Azt mindenképpen tudnom kéne, hogy szobatiszta-e a kutyus, mert lakásban tartanám.

2014. máj. 6. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

A legtöbb kutyát az utcáról fogják be! Arra biztos nem fogsz tudni választ kapni, hogy szobatiszta a kutya vagy sem! Csak akkor tudnak a kutyáról információt mondani, ha a gazdája adta le személyesen az oltási könyvével együtt+fizetett is érte, hogy leadja. És max akkor, ha már sok ideje bent van a kutyus, és a viselkedésével kapcsolatosan kapsz választ tőlük. Mindenképpen onnan fogadj örökbe kutyát, mert így 2 életet mentesz meg: egyet, akit kihozol, és a másikét, akit a helyére visznek be az utcáról az éhhalál, az elütés, megmérgezés elől.

A szobatisztaságra rá kell szoktatni a kutyát fokozatosan, ehhez türelem kell! Ha nincs, akkor ne legyen kutyád. az én kutyám, már másnap tudta, hova kell vécéznie és 1x volt kaki a szobában de az bosszúból :-)

2014. máj. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 kutyát már felneveltem, szobatiszták. De eddig mindig úgy időzítettük a kutya örökbefogadását, hogy legyen legalább 2-3 hetem, amíg csak rájuk figyelek.

Most viszont 1) nem kertes házba, hanem lakásba készülök hozni 2) nem kölyköt, hanem lehetőleg felnőttet 3) sajnos már nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy jó pár napig, amíg meg nem szokja az új környezetét, állandóan mellette legyek.

Pont amiatt szeretnék az Illatosról hozni kutyát, amivel te is érveltél, de még véletlenül sem akarom, hogy rosszul süljön el a dolog. Ha kihozok egyet, azt akarom, hogy végleges helye legyen mellettem, ne kelljen újabb traumát átélnie.

2014. máj. 7. 00:30
 3/3 anonim ***** válasza:

A költözés mindenféleképpen új helyzet a kutya számára, akár gyepiről, akár tenyésztőtől hozod. A kutya egyedül is megszokja a lakást, nem kell vele lenned napi 24 órában, elég ha péntek délután kihozod és vele leszel a hétvégén. Egy felnőtt kutya ennyi idő alatt rá is jön, hogy lent kell végezze a dolgát.

Itt a kutyák kennelekben vannak, tehát a saját helyükre kényszerülnek piszkítani. Amelyik előtte kerti vagy kóbor kutya volt, azok szobatiszták, lakás kutyát nem tudom, milyen gyakran adnak le.


Annyi kutyájuk van, hogy biztosan találsz köztük olyat, ami az elvárásaidnak megfelel. Nem mindegyik traumás, problémás, ettől nem kell félned.


Ajánlom az [link] oldalt, ez pedig a már befogadott kutyákról szól: [link] blogok/ hogy ne csak rosszat, hanem jót is hallj róluk.

2014. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!