Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül az imizol...

Mennyibe kerül az imizol injekció? Babesia és Lyme kór ellen is véd?

Figyelt kérdés

Kullancsot találtam a kutyámban, az is lehet, hogy már 2-3 napja benne van, mert szombaton kirándulni voltunk. Átnéztem többször is, de nem vettem észre, mert tapintásra is, meg kinézetre is olyan volt mint a cicije. Nem mutat semmiféle tünetet, de nagyon féltem. Ha esetleg fertőzött lenne, akkor ettől a szuritól tuti nem lesz baja?

Előre is köszönöm


2014. máj. 6. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Vannak akik megelőzés gyanánt is oltatnak imizollal - kisebb dózisban mint amikor már tényleg beteg a kutya - 1 hónapig véd kb, de csak babézia ellen.

Sokan mondogatják h tönkreteszi a májat, ellenben vadászó ismerőseim rendszeresen oltanak, és vígan van 10-12, az egyiknek 14 éves kutyája, akiket min. 6 szezonon át oltatott. Mindenki döntse el maga. Konkrét patológiai vizsgálat szerintem nincs rá. Inkább egyéni érzékenység lehet, mint általánosan kijelenthető tény. Olyan mint a cigaretta - valaki 80 évesen is napi 1 doboz és semmi baja, valaki meg 40 évesen tüdőrákban meghal. Azt tudni kell h az imizol elég erős anyag. Ám megelőzésként kevesebbet kap, tehát kevésbé terheli meg a májat és a vesét, mintha betegen kéne kapnia.


Lyme kórtól nem véd. Arra van külön oltás, de nem az összes típusra.

2014. máj. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Elég ijesztő, hogy a lyme kór lappangási ideje több hónap, sőt év is lehet.

2014. máj. 6. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:
A babéziának is több hét a lappangási ideje. Ne a lyme-tól, hanem a babéziától félj mert az akár órák alatt elviszi a kutyát. Sajnos volt már dolgom vele, nem kívánom senkinek.
2014. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:
Inkább a tüneteket figyeld, esetleg ha semmit sem veszel észre, néhány hét múlva vidd orvoshoz. A babéziát könnyű észrevenni, de a lyme alattomos. Egy ismerősöm kutyája januárban elpusztult lyme miatt, mert nem ismerték fel az orvosok.
2014. máj. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!