Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az éjjel a kutyám visszahányta...

Az éjjel a kutyám visszahányta az ételt. Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Napi 3x kap enni a kutya mivel még kölyök. Volt egy kis hasmenéses problémánk, ezért kapott probiotikumot és főztünk neki rizses zöldséget a száraz táp mellé. Tegnap ért véget a probiotikumos kúra és a széklete is mostmár nagyjából normális. Az este kicsit étvágytalan volt,de a kajáját megette, éjjel viszont kihányta. Két csomót hányt, az egyik az gondolom az ebédje volt, az félig meddig meg volt már emésztve, a másik csomóban pedig a kb két órája elfogyasztott vacsorája volt.

Amit a délben kapott annak már rég a belekben kellett volna lennie, így nem értem, hogyan hányta vissza? Menjek dokihoz vele szerintetek? Vagy várjak még a dokival? Egy 6 és fél hónapos rotiról van szó.



2014. máj. 7. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a vacsorát hányta vissza két részletben az éjjel. Egyszeri hányás miatt nem vinném az orvoshoz, de esetleg telefonon felhívhatod, mert mégiscsak ő ismeri a kutyát. Ha újra hány, akkor viszont el kellene vinni.
2014. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A hányás mennyiségéből ítélve az nem csak a vacsora volt :(
2014. máj. 7. 09:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem tápot kellene váltani.

Nekem egyszer a kutyám a 12 órája evett tápot hányta vissza úgy, hogy még a tápszemek is egyben voltak, pedig nem valami szrt kapott enni (pedig elvileg a kaja kb 2 órát tölt a gyomorban). Lehet, hogy érzékeny a gyomra, szóval vagy valamilyen könnyebben emészthető táp kéne, vagy (gondos tájékozódás után - fb csoportok vannak a témáról, kaphatsz segítséget) a nyers etetés (BARF, Prey) többnyire megoldás az ilyen gondokra.

2014. máj. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!