Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier vagy Angol staffordshire bullterrier?

Figyelt kérdés
Melyik fajtának mi az előnye hátránya ill.melyik megfelelőbb családi kutyának?

2014. máj. 8. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk amerikai staffordshire terrierünk van.

Nagyon jó házőrző, tényleg oda figyel mindenre, akár a gyerekekre is figyelmes, ha úgy neveled.

Eléggé mozgásigényes, abszolút nem szobakutya.

2014. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Nekem amerikai staffim van, így róla tudok írni.

Óriási mozgásigénye van, tehát nagy terület szükséges a számára. Imád sétálni és futni velem. Nagyon játékos. Imádja a gyerekeket. Nem utolsó sorban létfontosságú, hogy legyen számára mindig valami amivel tudjon bajlódni! :D Gondolok itt gumicsirke vagy bármi efféle rágóka, mert hajlamos szétrágni bizonyos dolgokat :D Speciális étrend nem nagyon kell a számára, de a nagyon zsíros dolgokat nem kedveli.


Vérmérséklete:

Az amerikai staffordshire terrier őszinte, barátságos, egyszerű, kedves, mozgékony és szilaj kutya. Figyelmes, nagyon bátor, kitartó és nem kíméli magát. Nagyon hűséges a családjához, és általában eléggé engedelmes is. A kan kissé domináns viselkedésű lehet. Ez a kutya általában jól kijön a gyerekekkel, és meglehetősen sokat el is tűr tőlük. A fajtársaival való találkozás viszont gondokat okozhat. A kan különösen határozottan igyekszik bebizonyítani fölényét, de e tekintetben igen sok múlik a kutya szocializációján és nevelésén. A megfelelően nevelt amerikai staffordshire terrier hűen őrzi a lakást és a gazdája tulajdonát, de nem viselkedik barátságtalanul az idegenekkel szemben. Ha azonban a család tagjai veszélybe kerülnek, habozás nélkül a segítségükre siet. A macskákkal és egyéb háziállatokkal megfelelő szocializáció esetén jól megfér.

2014. máj. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Firestorm ***** válasza:

Szintén amstaff és pit keverék tulajdonos.

Panelos eb,tehát tévhit,hogy lakásban nem tartható.Igényli a mozgást és ha rendesen le van mozgatva nincs vele semmi gond a lakásban.Kemény kezű gazdát igényel,de veréssel maximum agressziót lehet kiváltani ebből a fajtából,szóval semmiképp nem szabad bántani (ahogy egyik fajtát sem).Már kis korától kezdve meg kell határozni számára a szabályokat és a falkasorrendet fel kell állítani.Szocializációra is érdemes odafigyelni.Hátrányt nem tudok,mmaximum annyit,hogy ha nem figyelsz rá könnyen domináns felnőtt lehet belőle.Rettentő család centrikus és jó jelző illetve őrző kutya.Legalábbis az enyém nem enged be idegeneket,sőt senkit aki nem a családtagokkal jön.

2014. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem staffbull-amstaff keverékem van :D


Hát kevésbé pörgős,mint az amstaff,a házat őrzi,de meglehetősen nyugodt.De ha munka van,akkor tudomásul veszi és dolgozik,de ha 2 napig csak lustálkodunk,akkor sem veri ki a hisztit.


Én a staffbull-ra szavaznék,mert az még talán nincs annyira agyon szaporítva.Jó helyről és megfelelő gazdának tökéletes családi kedvenc mind a kettő egyébként.

2014. máj. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 8. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:

Gumicsirkét vagy bármit amit gáz ha szétrág ne adjatok neki kiskorában a mienk petpalackkal játszott de én azt is elvettem tőle ahogy látszott hogy kezdi szétszedni nehogy baja legyen. Én az ilyen marhabőr rágócsontokra szavazok inkább azzal el tud bajlódni 1-2 napot.


Mellesleg jelző kutyának jó a mi amstaffunk ha éppen kedve van hozzá (habár most nőt be a feje lágya azért mostanában mindig jelez) de tőle szinte bárki bejöhet.

2014. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!