Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire utalhatnak ezek? Epilepsi...

Mire utalhatnak ezek? Epilepsia? Vagy stressz?

Figyelt kérdés

13 honapos kutyam mar kiskoratol csattogtatja a szajat,amint valahol vizeletet erez.

Minden setalnal az osszes fat,oszlopot,epuletsarkot,stb megjelol.ez tudom h okes.de amint valahol kutyavizeletet erez elkezdi nyalni,es a fogsora gorcsosen csattog.regebben kicsit habzot is a szaja,gondoloma nyaltol.2 dokinal is mar voltunk,es emlitettuk ezt de nem tudtak semmit sem mondani.az elsonel csinaltuk vervizsgalatot is.minden rendben volt.a masodik megkert h videozzuk le,de nem sikerul mert addigra eszbe kap.

Es szamdekosan nem fogok vele vizeletet nyalatni,ugyebar a sok fertozes vegett.

Ugy viselkedik mint egy narkos,ahol erez kutyapisit megptobalja megkeresni,azutan ha belenyal elkezdi ezt a remegest,es uresse valik a tekintete.ha nem hagyja abba rantok a porazan ugy "lassan felebred ".viszont ujbol probalja megnyalni.


2014. máj. 9. 01:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én kan kutyám ivarzás után kezdte ezt csinálni, amikor nőstény kutya vízeletét érzi.

Az én kutyám is pisit érezve üresség válik a tekintete, nyalogatja, meg közbe enyhén csattog ( nem görcsösen).

A párom szerint az ivarzás egyik tünete.

2014. máj. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Túlságosan ráizgult a dologra, ennyi. A fiatalabb kutyám akkor is így csattogtat, ha összekapott egy kutyával, vagy ha macska van a közelben, de nem engedem oda. Nem kóros állapot, bár az furcsa, hogy a kutyapisi miért jelent neki ekkora érdekességet.

Esetleg ha ivaros a kutya, akkor egy ivartalanítás segíthetne valamennyit, meg a sok jelölésből én más problémákat is esélyesnek látok, de nem akarok nagyon előre szaladni. Mindenesetre én elég biztos vagyok benne, hogy a szó orvosi értelmében nem kóros a viselkedése.

2014. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi ismereted az ivarérett kan kutyákról sajnos. A szuka vizeletében megérzi, ha az tüzel, vagy épp előtte, vagy utána van.Amikor nagyon időben lévő vizeletszagot érez, akkor a legerősebb a "csattogtatás" és a nyálzás.

Ivartalanítsad és akkor nem fogja teljesen elhagyni, csak kevésbé fogja csinálni.

Azért a meglátogatott dokijaid sem semmik. Vérvizsgálat egy általános jelenség miatt?

2014. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akuminál a pont.


Az epilepsziát külső ingerek kiválthatnak, de nem szagról még nem hallottam -ha tévedek valaki kijavít.


Pusztán rossz szokás, illetve nagyon rápörög a dologra, extázisba esik, valahogy úgy minta a labadmániás kutyák. Akik se nem látnak, se nem hallanak - macskahordára sem - ha labdát látnak.


Hogy erről le lehet-e nevelni nem igazán tudom, de ha én lennék ilyne helyzetben, akkor elkezdeném az aktívabb mozgatását napi szinten.

2014. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretnem meg ivartalanitani.

igen o az elso kan kutyam,elotte nosteny volt.

Koszonom a valaszokat,megnyugodtam.

A vervizsgalatot mi kertuk,meg kissebb koraban,h tudjuk egeszseges e.

Hat itt kulfoldon az allatorvosok nem nagyon ismerik a munkajukat.

2014. máj. 9. 14:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Ismertem olyan kutyát, aki a menstruáló nők szagától is epilepsziás rohamot kapott. Hálisten ivartalanítással megszűnt, különben rohadt nehéz lett volna örökbe adni.
2014. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akumi :) hat az nem semmi.

Nehez lehetett setaltatni az utcan.

2014. máj. 9. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!