Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit írjak a tenyésztőnek?

Mit írjak a tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
"kiválasztottam" magamnak és családomnak egy kutyát, a tenyésztővel, pedig e-maileket váltunk. De nem tudom miket kérdezzek. Tudnátok nekem segíteni? Előre is köszönöm, csak normális válaszokat, ha kérhetném :)

2014. máj. 9. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát,ami érdekel :D


Én a végleges döntés előtt,meg szoktam vele beszélni egy kiállítást,amin megnézem a kutyáit,hogyan szerepelnek,vele is tudok pár szót váltani.Ha ez rendben ment,akkor már ellátogatok hozzájuk,megnézem a kutyákat,hol vannak tartva,mit esznek,mennyi kutya van,milyen a légkör.

Ezen felül,ami nekem fontos,de ez általában már a honlapról kiderül,a választott mamakutya hányadik ellése,mennyi idős,milyen kondiban van...A kanról is minél több infót igyekszem összeszedni,ha nem saját tulajdonú,akkor ez nehezebb.

Közben nyilván ő is kérdez tőlem,hol tartom az állatot,volt-e ilyen fajta kutyám már,egyáltalán volt-e kutyám már...ivartalanítom-e,ha nem akarok vele kiállításra járni stb.


Ezen kívül,van-e szerződés,törzskönyv,hogyan zajlik a kutyavásárlás menete,mit vigyek magammal,mit ad ő a kutya mellé...egészségügyi garanciát vállal-e,stb.

2014. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Akiteki ***** válasza:
55%
Ha nincs kérdésed, ne kérdezz. Ha mindenáron írni akarsz valakinek, akkor kérdezd meg, hogy vannak a kutyái. :)
2014. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ó hát engem minden részlet érdekelne (milyen póráz, táp, játék stb) csak nem akarok tényleg mindent leírni Neki. Ezért is kérdeztem, hogy Ti mit írnátok? Írtatok?
2014. máj. 9. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:

Mikor lehet megnézni a kölyköket? Rengeteg kérdésed lenne, személyesen szeretnéd feltenni.

A kérdéseket meg írd össze, hogy mindent meg tudj kérdezni :)

2014. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Én a napokban írtam egy tenyésztőnek, most már 99%, hogy tőle fogom elhozni a kiskutyát.

Ha gondolod, tudok segíteni. Azért nagyjából megvannak a témák, amik érdekelnének?Például esett már szó arról,hogy pontosan mit kapsz a kutyával, milyen "csomagot"? Gondolok itt a törzskönyv, oltások, szerződés stb. Ivartalanítás benne van-e az árban? Ha nem, akkor mikor javasolja a műtétet? Milyen tápot kaptak eddig, neked mivel kéne etetned a kutyát? Mennyire mozgékony a fajta, mennyire igényli hogy szellemileg is le legyen fárasztva? A fajtára milyen betegségek a jellemzőek, ezek közül a tenyészetben előfordult-e valamelyik egyednél hasonló betegség? Hány hetes korban hozhatod haza? Kinti vagy benti kutyának javasolná a fajtát?

Írtad,hogy családod van, a fajta mennyire gyerekbaráti? Hogy jön ki más állatokkal?

Várhatóan mikor lesz alom, esetleg azt is megkérdezheted, hogy a tenyésztő mit vár a következő alomtól,miért ezt a párosítást választotta. Hogy működik a kiválasztás(te választhatod ki, vagy a tenyésztő felajánl egy kutyát, amit te vagy elfogadsz vagy elutasítasz). Kell-e előjegyzést, foglalót tenni. Mikor kell és mennyi a költsége?

Jó lenne tudni milyen fajtát akarsz :)

Vannak olyan kutyák,akinek kurtítást is csinálnak, ott megkérdezheted,hogy a tenyésztő feladata,vagy majd te döntheted el,hogy akarod-e.

Ha bármi kérdésed van,nyugodtan írj :)

2014. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
88%
Ja, megint én vagyok :D Csak azért 99% ám, mert 11 nap múlva születnek meg a kiskutyák. Már nagyon várom a friss infókat :) Az elején én se mertem kérdezgetni, nem akartam rossz kérdéseket feltenni, de aztán bele lehet ám jönni. Alapjában nincsenek rossz kérdések, ha látszik rajtad,hogy értelmes, normális kérdéseket teszel fel, akkor nem kapsz elutasító választ. Ha meg csak mondjuk az érdekel, hogy mennyibe kerül a kutya és semmi más, akkor a tenyésztő látja rajtad, hogy nem komoly érdeklődő vagy.
2014. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, én is tényleg mindenre úgy rákérdeznék, de nem akarom, hogy hülyének neézzen. De köszönöm szépen :))
2014. máj. 9. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:
Főleg:vérvonal,szokásai,modora,nevelési módszer amelyhez hozzászokott és ilyesmik
2014. máj. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én leírtam, hogy mit szeretnék és mit tudnék nyújtani a kutyának (mit csinálunk hol élünk stb.) és megkérdeztem milyen almokat tervez. aztán a levelezések alatt megbeszéltünk sok mindent, tanításról, játékról, etetésről... én magamról is sokat meséltem, mennyi időm lenne a kutyára, hogyan élek stb. mondjuk a tenyésztő külföldi, szóval nyilván "jobban kikérdeztük egymást".
2014. máj. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!