Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme így tanítani a...

Van értelme így tanítani a kutyát? Vagy veszett fejsze nyele?

Figyelt kérdés
A barátom falun lakik az anyjával, és van nekik egy kutyájuk. Nagyon okos, gyors felfogású kutyus, így miután végeztem a vizsgáimmal (egyetemre járok egy másik városba) szinte ott töltött az egész nyarat és tanítottam a kutyát, illetve a barátommal elvittük sétáltatni, megmutattam neki is hogyan tanítsa, mutattam neki a neten is rengeteg leírást. Aztán nekem újra egyetemre kellett mennem, ami azt jelentette hogy csak szombattól vasárnapig voltam otthon, így nem tudtam kimenni hozzájuk. Ismét végeztem a vizsgáimmal, hát kimentem megnézni mi újság. Hát a kutya olyan szinten el lett cseszve, hogy az hihetetlen... A parancsokat nem felejtette el, de állandóan felugrál az emberre, mert a barátom anyukája (60 éves) felugráltatta magára, mert milyen cuki. A macskákhoz nem lehet hozzányúlni, mert ha elkezdjük simogatni őket, a kutya félrelöki őket, hogy helyettük őt simogassa az ember. Anyuka szerint ez is milyen cuki, hát persze hogy erre elkezdte dajkálni a kutyát. Sétáltatni se vitte senki, amikor kimentem vele hát majd el repültem annyira húzott. Próbáltunk mindketten beszélni anyukával (én nagyon szépen, barátom nagyon csúnyán), de csak folytatja. Megpróbáltam ráncba szedni a kutyát, de aztán megint jött az egyetem. Most megint szünetem van és ismét elmentem hozzájuk megnézni hogy mi van a kutyával. Ugyan azokat csinálja, mint télen, csak rosszabbodott a helyzet azzal, hogy amikor valaki elmegy otthonról, akkor veszettül elkezd nyüszíteni/vonyítani/sírni. Például elmentünk fagyizni pár utcával arrébb, hát még a másik utcából is lehetett hallani ahogy visít a kutya... Mondtam a barátomnak, hogy ha ez így megy, le fogják mérgezni a kutyát előbb vagy utóbb. Amikor hazamentünk, rá se néztünk a kutyára, hiába ugrált meg bármi, levegőnek néztük. Erre mikor hazajön az anyja, hát nekiáll gügyögni neki meg simogatni. Rászóltunk, hogy ezt ne csinálja mert úgy vonyít a kutya, hogy az egész falu ettől zeng. De ennek lehet mondani... A barátom már olyan idegállapotba került, hogy ő már inkább nem is idegesíti ezen magát, hanem lesz_rja az egészet. De már én is kezdem feladni ezt a szélmalomharcot, mert hiába építek várat, ha azt szétbarmolják. Mit tehetnék szerintetek? Van ezt így értelme folytatni?
2014. máj. 10. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukának kéne megmondani, hogy ebből mérgezés lesz, hátha akkor észhez tér.
2014. máj. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már mondtuk, de csak csinálja... :( Már nagyon nagyon sokszor volt, hogy veszekedett emiatt vele a barátom, mert az anyja hajnali 4-kor megy el dolgozni, na akkor a kutya rákezd és nem lehet tőle aludni - szóval ő sem tudja kipihenni magát. Nagyon sokszor lett szólva, hogy ha ezt csinálja a kutya akkor ne is szóljon hozzá, de ha a kutya már csak elnyüsszenti magát, már akkor rohan hogy "jóóóóóóóóól vaaaaaaaaaaaaaaaan, kiiskutyát is szeretik, jaaaaj, itt vaaaan neki gazdijaa kiskutyának" meg ilyenek. Konkrétan már ott tartunk, hogy mindenért nyüszög a kutya, a semmi miatt is.
2014. máj. 10. 09:52
 3/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Amíg "anyuci" így bánik a kutyával, semmi esélyetek normális viselkedésre...
2014. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem anyósom csinálta ugyanezt az én kutyámmal, de vele szerencsére csak heti 1-2 alkalommal találkozott, aztán teljesen beszüntettem egy időre a közös kutyázást, és ettől megváltozott a helyzet (nálunk mondjuk inkább az volt a baj, hogy a párom nem állt mellém ebben sokáig).


Viszont szerintem te ezzel nem tudsz mit kezdeni. Egyébként, jó a kapcsolatod a barátod anyjával? Mert ha nem igazán, akkor lehet, hogy ez is egy ok ("csakazértsem csinálom úgy, ahogy mondja"). Itt egyedül a barátod tud változtatni a helyzeten, ha ő szépen elmagyarázza neki a helyzetet, és jobb, ha azt is kihangsúlyozza, hogy ez neki és a kutyának fontos elsősorban, és nem neked (még ha ez nincs is teljesen így, hiszen neked is fontos).

2014. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valami olyan videót kéne neki mutatni, amiben hasonlóan gyerekként kezelik a kutyát és megmutatni, hogy micsoda változás érhető el elég rövid idő alatt. Talán akkor rájön, hogy nem normális, hogy üvölt a kutya amikor anyu elmegy otthonról. Mert nélküle sajnos hiába neveled, semmi értelme. Előbb anyut kell kezelésbe venni és azután a kutyát, de anyuval együtt, hogy lássa, értse, mit, miért és hogyan kell.
2014. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Beszéljünk az alapproblémáról: az a néni szeretethiányos, és a kutyához menekül.
2016. okt. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja, és a veszett fejsze nyele mondást meg te tanuld meg, hogy mit jelent. Azt jelenti, hogy ugyan a főnyeremény (a fejsze feje) elúszott, de valami csak maradt utána, egy apró elégtétel (a nyél).
2016. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!