Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek a kutyammal futni...

Szeretnek a kutyammal futni jarni, hogy tanitsam meg, hogy tartsa az en tempomat?

Figyelt kérdés

Staffbull terrier, nem tul nagy:) masfel eves, aktiv, mozgekony joszag. Szepen setal, idonkent makacskodik, de raszolok, utana szepen jon tovabb. Alkalmazkodik a setalo tempomhoz, ha kell, lassan jon, ha kell, sietunk.

Viszont futni nem tud mellettem, mert sokszor hirtelen megall, leul, iranyt valtana. Hisztibol bemereviti a hatso labait, es nem mozdul. Nem tetszik neki, hogy adott tempoban tartosan kellene haladni, es nincs kozben szaglaszas. Seta kozben hagyom szaglaszni, mivel szuksege van ra.

Minden vagyam, hogy kijarhassak vele futni, nagyon szeretnem.


2014. máj. 10. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
A falkavezérséggel minden rendben? A kutya egészsége oké, nincs baj az ízületeivel, igényel egyáltalán még plusz futást a séta után? Miért nem viszed egyszerűen tovább pórázzal? Fokozatosan tanítottad, vagy rögtön félóra koncentrálást vártál el tőle az eddigi nulla után?
2014. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Futas kozben ket percig nem tud koncentralni:) Amugy egeszseges, szep mozgasu, nem kover kutya, egyedul szepen, gyorsan tud szaladni:) Hogy miert nem tud velem is? Valoszinuleg meg hadakozik velem, igazi falkavezersegi problemank sosincs, de o egy akaratos, izgaga kiskutya, akit minden erdekel. A szabalyokat gyuloli, de az iranyitast nagyon is igenyli es azokat rogton elfogadja. Ha vmi rosszat probal csinalni, raszolok, abbahagyja, de aztan meg egyszer igaz felenkebben, de ujra beprobalkozik. Masodszorra mar teljesen felfogja, hogy nem tehet meg mindent. Azt is mondjak, kamaszodik, de az az igazsag, ezek a staffordshire bull terrierek alapbol izgagak, izgatott termeszetuek.
2014. máj. 10. 22:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt lehagytam, hogy porazzal futnank. Meg mindig ott tartunk, mintha most tanulna, 10 meternel sem jutunk tovabb.
2014. máj. 10. 22:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Na akkor maradjunk annál a kérdésnél, hogy miért engedsz neki, ha ő nem akar futni, miért nem futsz csak simán tovább? Kénytelen lesz veled menni, ha nem akarja, hogy végighúzd a földön :)
2014. máj. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hagyja, hogy vegighuzzam a foldon:) Nem erdekli.
2014. máj. 11. 09:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem húzni kell, hanem rántani, még mielőtt megállna, hogy mozgásban tartsd. Vagy ott hagyni a fenébe, ha nem megy, majd te mész, ő meg úgyis követni fog. De egyébként én a helyedben átgondolnám a falkavezérség kérdését, hogy azzal hogy álltok, mert az azért valahol nem százas, ha egy kutya nem engedi magát pórázon vezetni :)
2014. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Ez nálunk is probléma volt bár én kocogok és csivim van, a kutya tökéltesen engedelmes csak nem egy a tempónk én erre a célra vettem flexi pórázt az pont kutyás sportra lett kitalálva azóta azzal járunk futni és szépen mindenki a maga tempójába.
2014. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!