Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs szét ment a csipesz...

Kullancs szét ment a csipesz közt, most hogy vegyem ki?

Figyelt kérdés
Ki akartam venni a kullancsot a kutyából és ahogy húztam volna ki szét ment a csipesz közt , nincs most nálunk nyitva állat orvos. Lányom el vitte a kutyust a barátnőjéhez ő már vett ki többször. Ki lehet még így venni belőle? Még kicsi volt a kullancs nem szívta meg magát .

2014. máj. 11. 09:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Át néztem az este de annyira a fekete szája szélén volt hogy nem vettem észre .
2014. máj. 11. 09:31
 2/17 A kérdező kommentje:
Még fekete volt a kullancs nem szívta meg magát. Cseppet is kapott a kutya kullancs és bolha ellen egy hónapja tettem rá
2014. máj. 11. 09:35
 3/17 anonim válasza:
31%
Majd kidobja a szervezete. Egyébként meg ki lehet kaparni tűvel is, ha nyugis az eb :)
2014. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Remélem minden rendben lesz vele volt már benne máskor is de én annyira betudok pánikolni.
2014. máj. 11. 09:39
 5/17 anonim válasza:
Ha jól tudom így már csipesszel nem lehet kivenni, el kell vinni a kutyát az állatorvoshoz. Annyi a baj, hogy a kullancsok fertőzéseket terjesztenek, de nem biztos, hogy fertőzött kullancs van a kutyában. Minden estre a kutyát vigyétek minél hamarabb állatorvoshoz.
2014. máj. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell vele semmit sem csinálni, magától távozni fog, kilökődik. Attól, hogy benne marad már nem lesz baja a kutyának. Egyébként ha a kullancs fertőzött volt, akkor már vagy megfertőzte az állatot, vagy már nem is fogja. Szóval teljesen felesleges elkezdeni nagyobb sebet csinálni és belekontárkodni, hogy minden utolsó kis darabját eltávolítsd. (Bizonyított, hogy ha beleszakad a kullancs feje a szervezetbe, az már nem oszt, nem szoroz, ez csak egy tévhit.) A kutyát viszont fokozottan figyeld a napokban, hetekben (étvágy, vizelet stb., már a neten is szépen le van írva, csak megbízható forrásokon nézelődj), és a csípés helyét is. Ha bármi szokatlant veszel észre, akkor rögtön hívd fel az állatorvost, vagy egyből menjetek is be a kutyával a rendelőbe, ha tehetitek. Különben azért is nem jó felsérteni most azt a területet és kiszedegetni a "maradékot", mert így ha esetleg gyulladás alakulna ki a kullancs miatt (az nem annyira veszélyes, de olykor helyi allergiás reakció is előfordul), akkor azt nem fogjátok észrevenni, illetve az otthoni "beavatkozás" ellehetetleníti a megkülönböztetést még az állatorvos számára is. Tehát nem fogjátok tudni, hogy mitől van ott gyulladás (ha esetleg lesz, általában gond nélkül távozik a kullancs maradéka).

Mindezek fényében szerintem szólj a lányodéknak, hogy ne piszkálják. Különben sem jó olyankor nyomkodni, ha esetleg még nem pusztult el, mert akkor csak a kutyát veszélyeztetitek, a megfertőződés szempontjából.

2014. máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Orvoshoz minden képen el lesz holnap menve mert reggel már lesz.
2014. máj. 11. 10:18
 8/17 anonim ***** válasza:

a fejétől már nem lesz semmi baja, a nagyobb gond az, hogy a kullancs akkor nyomódott szét, amikor még benne volt a kutyában

reméljük, hogy nem volt fertőzött

holnap vigyétek állatorvoshoz

2014. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, a bajt nagyon sokszor az okozza, hogy a kullancsot elkezdik helytelenül kivenni, nyomkodni, aminek következtében az visszaöklendezik bizonyos váladékot és így megfertőzi a kutyát (amennyiben ugye a kullancs fertőzött).

Mégis a fél ország attól retteg, hogy ha beleszakad a kullancs feje, pedig az embernél sem veszélyes, szintén távozik magától.

Ha esetleg az orvos megvizsgálja és azt mondja nincs semmi baja, attól még nagyon tartsd rajta a szemed pár hétig, mert előfordulhat, hogy még nem megállapítható a fertőzöttség, később viszont produkálhat tüneteket a kutya.

2014. máj. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ezért sokkal jobb kulancskiszedő kanalat használni csipesz helyett, mert a kanállal nem lehet rosszul csinálni, a csipesszel pedig rengeteg bajt lehet okozni.
2014. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!