Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Német dog házban mennyire...

Andrea Henrietta kérdése:

A Német dog házban mennyire hullatja a szőrét?

Figyelt kérdés
Már van egy 2 éves bichonom, ami szinte egyáltalán nem hullatja a szőrét. (persze van egy kevés, de én több hajat hagyok szerte szét a házban...) Viszont szeretnénk a párommal egy nagytestű kutyát is, és nekem mindíg is álmom volt egy német dog. És nem tudom, házban mennyire telik meg minden szőrrel. Nem azért mert különösebb problémát okozna, de mire számítak takarítás terén? Esetleg tulajdonosok tapasztalatai? Sokat segítenétek, mert erre vonatkozó információt nem nagyon találtam.

2014. máj. 11. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyira hullik, amennyire a te hajad. :-) A rövidszőrű kutyák egész évben hullajtják a szőrüket, de tavasszal és ősszel még jobban. Az mindegy melyik fajtához tartozik.
2014. máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen rövid szőrűeknek meglehetősen hullik a szőre.Készülj a takarításra.Barátnőmnek van egy dogja,nekem is lesz nem oly soká,de ha felveszed a kapcsolatot a tenyésztővel ő is elmondja.
2014. máj. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan nem dogom van, de hidd el a rövid szőr rosszabb a hosszúnál. A hosszú összeáll egy kis csomóba, és szépen összeszedhető, de az ilyen rövid szőrök tüskékként állnak bele mindenbe, és soha nem fogod tudni 100%-ra összetakarítani.
2014. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor készülök a takarításra.
2014. máj. 14. 18:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, bizony ám hogy készülhetsz, sokkal sokkal 'koszosabb mint egy kiskutya, yorkie gazdi vagyok már 5 éves és egyben német dog gazdi is 5 hónapja. Hát mit ne mondjak.. sokkal másabb. A szőnyegben áll a szőre, és mivel rövid tényleg elég nehezen szedhető ki ruhából szőnyegből, mert a kis 'tüske szőre átfúrja magát és elég ragaszkodó :) A pofiját is törölni kell elég sűrűn, főleg ivás után. De tünemény egy kutyus, nem akarlak lebeszélni de fel kell ám kötni a gatyát.
2014. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!