Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viharban fél a kutyám mit...

Viharban fél a kutyám mit tehetnék, hogy könnyebben átvészelje?

Figyelt kérdés

Két éve, egy szilveszternalkalmával nem voltam itthon, és másnap, amikor takarítottam a kennelből a kutyapiszkot egy csomó petárdátbés tűzijáték maradványt találtam ott. Valószínűleg a nővérem meg a hqverjai voltak, de azóta is tagadja.

Szóval, azóta észrevettem, hogy fél a mennydörgéstől és a villámlástól, pedig előtte nem mutatta jelét, hogy félne. Most viharok alkalmával a kennelt rágja, "hisztérikusan" próbál menekülni (nemrég csúnyán fel is sértette az oldalát), de a házába egyáltalán nem ment be.

Egy ismerős azt tanácsolta, hogy a házat alakítsuk át, ez meg is volt, a csendes esőknél bebújik, de a mai viharnál megint szabadulni akart. Beengedtük apukám műhelyébe, és mellette maradtam, de nem lehetek minden vihar alkalmával itthon, dolgoznom is kell.

Szóval mit tehetnék, hogy kilábaljon ebből a félelemből? Elajándékozni nem szeretném, mert egy ismerősömtől úgy kaptam két hetesen mert az anyja elpusztult, szóval én vagyok a pót mamája is a kutyusnak, így mégjobbab a szívemhez nőtt. (amúgy egy öt éves vizsláról van szó, aki a korához képest nagyon aktív)



2014. máj. 11. 18:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
9-es: a kutyát nem vihetem be a házba, mert anyám allergiás rá, a nővérem két cirmost tart abban a szobában, ahol 3an vagyunk (öcsém is van) plusz hely nem nagyon lenne neki. Gondolom az ismerősödnek nem két szobás háza van, ahol négyen laknak.
2014. máj. 12. 13:07
 12/13 anonim ***** válasza:

keress rá : vizslatúra ., ők mindent tudnak a vizslákról,és sokat segíthetnek a kennel feljavításában éppúgy ,mint a kutya vihartól való rémületének a kezeléséről is .

( legutóbb több mint 80 db vizslával sétáltunk a nagy része lakásban tartott :)

2014. máj. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. máj. 17. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!