Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát hogy lehetne úgy...

Kutyát hogy lehetne úgy nevelni, hogy kemény legyen, idegenekkel bizalmatlan?

Figyelt kérdés
9 hónapos kaukázusi juhász.
2014. máj. 11. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Az lesz az magától!

Az a kutya még baba. Nem kell keményíteni. Egy józan gondolkodású gazdag kell mellé. Mert ha nem lesz jól és kínozva lesz nevelve a fejedre fog nőni

2014. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy kemény legyen?

A kutya 9 hónaposan még nem felel meg a 7 éves gyerek értelmi szintjének, ne is várd tőle azt, hogy márpedig kemény.

A bizalmatlanság alapból jön, ahogy a ház védés is, valamint a magabiztos kiállás.

Nekem kuvaszom van, kölyökként sokat sétáltunk, tanultuk a parancsokat, valamint sokat foglalkoztam vele. Akkor még nem ugatott nagyon, mert volt mellette egy tacskó, az idegenekkel nem igen törődött, és szó szerint féltünk, hogy mi lesz, ha esetleg ilyen marad. Anyósék kölyökként a szomszéd gyerekekkel megsímogatatták. A kutyus menekült volna, mi tiltakoztunk, hogy nem igen lesz ennek jó vége.

Azóta a kutya ha gyereket lát, menekül.

Az idegenekkel bizalmatlan, a házat senki sem meri megközelíteni, még az ismerőseink sem, mert ijesztő kiállása van a kutyának. Nem szereti a változatosságot, mit ne mondjak, falra másztam, amikor vakod került valahogy a házunk közelébe, és a kertbe csak úgy felbukkant egy földbucka, és a kutya egész délelőtt ugatta, reggel óta. Mit ne mondjak, kómás fejjel izgalmas volt felkelni, és megnézni, hogy mit ugathat, utána meg rájönni, hogy miről is van szó, utána megszaglásztattam vele, közelebb ment , és rájött, hogy semmi gond nincs.

2014. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Magától lesz olyan,kb.két éves korãra.Felesleges bármit is keményíteni rajta,hacsak nem az a cėl,hogy a csalãdtagokkal szemben is kemény és bizalmatlan legyen.
2014. máj. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Annyit segíthetsz a dolgon, hogy nem hagyod, hogy idegenek simogassák!
2014. máj. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen,tudom,hogy ezek a fajták későn érnek.Már tanítgattam itthon,de kutyaiskolába kéne vinni vagy felesleges?
2014. máj. 12. 15:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Majdcsak egy éves korában kellett vennie komolyabb suliba addig szocializálódjon csak
2014. máj. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

A Káj pont az a kutya ami 2-3 éves korára beérik és a fajtájának megfelelően fog viselkedni.


Bizalmatlan is lesz, és kemény is.


Én jobb szeretem, ha nem keménykedne, hanem csak bizalmatlan lenne ill tartózkodó idegenekkel szemben.

2014. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kaukázusi,nem káj

2014. máj. 12. 20:50
 9/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Csak rövidítve írtam a nevét.
2014. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

Látom, hogy Kaukázusi és nem Közép. Bocs.

De a lényeg ugyanaz a bizalmatlansággal kapcsolatosan.

2014. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!