Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv mindenkinek! Nemrégiben...

Üdv mindenkinek! Nemrégiben kaptam egy 9 hetes labrador kiskutyát ismerősünktől elvileg fajtiszta de nem törzskönyvezett, segítségét szeretnék kérni Tőletek, hogy miként ellenőrizhetném ha fajtiszta-e?

Figyelt kérdés
Állatorvoshoz most fogom elvinni mivel meg kell kapnia az első oltásokat. (esetleg ő meg tudja mondani? ). Azért is gyanús nekem mivel a hátán néhol hullámzó a szőre. Ez mérvadó vagy növéssel változni fog ez?
2009. dec. 27. 21:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs törzskönyve, akkor sehogy. Lehet, hogy fajtatiszta, lehet, hogy nem. Talán, ha teszel fel képet, a labrador szakértők meg tudják mondani, de biztosat ők sem tudhatnak. Nem értek a labihoz, de szerintem a hullámos szőr nem jó jel.
2009. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Minden kutya fajtiszta, de nem minden kutya fajtatiszta.

Másodszor: Ha nincs törzskönyve hivatalosan keverék, tehát nem fajtatiszta. Így nem is ellenőrizheted a felmenőit amivel bizonyíthatnád hogy fajtatiszta.

www.olcsokutya.uw.hu

2009. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"Minden kutya fajtiszta, de nem minden kutya fajtatiszta."

Egy kis képzavar..:Minden kutya fajtiszta,de nem minden fajtiszta kutya."áááá teljessen összezavarodtam:D

2009. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Szerintem nem az számít milyen fajta is a kutya :)

Egy kis off: http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&feature=PlayList&..

Segítség a kutyázáshoz! Boldog éveket nektek!

2009. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem törzskönyves így sehogy de ahogy nő majd látod h mennyire hasonlít egy labira :) Esetleg ha töltenél fel képet tudnánk bővebb infókat adni :) Persze 100%ig mi sem tudhatjuk de több vélemény több alapot ad :)
2009. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is off: 9 hetes és még csak most fogja az első oltásokat megkapni? Már 6-7 hetes korában el kellett volna kezdeni! Az enyém 10 hetesen kapta a harmadikat! Ja és féreghajtás? 9 hetesen már ezen is túl kellett volna esni, méghozzá több alkalommal! Tudom, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik, de hogy lehet így kutyát venni, hogy ennyire nem tudsz alap dolgokat?

Ha pedig biztos szeretnél lenni egy kutya származásában, akkor nem ismerőstől, hanem egy nagyon jó kennelből kell kutyát venni, törzskönyvvel, egészségügyi szűrésekkel és tenyészszemlézett szülőktől. Mit csinálsz, ha a kutyusod diszpláziás lesz majd, csak mert hozzáértés nélkül "tenyésztették" és 1 évesen lebénul és meghal?

De most már mindegy is, oltasd be a kutyust, féreghajtasd és ivartalanítsd! Ha már nem indult a kutyás karriered elég felkészülten, akkor tegyél meg mindent, hogy bepótold az elmaradt ismereteket.

És így a sok offolás végén: jó kutyázást! :)

2009. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
elmehetsz a szüleihez és ha nekik van törzskönyvük akkor fajtatiszta ha nincs akkor nincs mit tenni.
2009. dec. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Képet tudsz róla mutatni? Segítenék.

2009. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

sziasztok!

nos a válaszokat elnézve voltak igen gúnyosan kritizáló emberkék. Először is NEM vásároltam a kiskutyát hanem kaptam. Arról nem tehetek, hogy nem foglalkoztak a kutyussal (oltások terén), ezért is szeretnék vele komolyan foglalkozni. Szerintem ez NEM az Én hibám és szerintem emiatt nem vagyok felelőtlen...

Tapasztalatlanságomat elismerem. Azonban akadtak rendes válaszok is akik segíteni nem pedig kritizálni akarnak . Töltöttem fel pár képe a kutyusrol:


[link]


[link]


A kutyus gazdijával megprobálom felvenni a kapcsolatot törzskönyv terén. Hátha...

Köszönöm a válaszokat.

2009. dec. 28. 11:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutya 100 % hogy nem fajtatiszta. Fehér labrador nem létezik, a feje teljesen más, a szőre meg egyáltalán nem labis. Egy keverék kutyát kaptál, legyél jó gazdija és ne zavarjon, hogy nem fajtatiszta.
2009. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!