Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lesz kis kutyám milyen...

Orsica kérdése:

Most lesz kis kutyám milyen előkészületek kellenek a megérkezéséig?

Figyelt kérdés
Egy si-cu kölyök kutyus lesz és azt is tudjuk melyik nap fog megérkezni (június 27) és azt szeretném tudni hogy miket kell megcsinálom a megérkezéséig (pl.: miket kell beszereznem) és ha tudnátok pár tanácsot is adni hogy hogyan kell mondjuk szobatisztaságra nevelni vagy hogyan kel gondozni annak is nagyon örülnék :)

#kutya #si-cu #kutyanevelése
2014. máj. 13. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Amikre szüksége lesz: tálak (a fémet javaslom, könnyebb tisztítani), táp (kérdezd meg a tenyésztőtől, ő mit adott neki, és lehetőleg nálatok is azt kapja legalább pár hónapig), fekhely, néhány puhább játék, jutalomfalatkák, póráz, hám/nyakörv (amelyik tetszik), kullancs és bolhaírtó (nyakörv vagy csepp formájában kapható), esetleg egy tartó az oltási könyvének, törzskönyvének, saját törülköző, kefe (amivel rendben tartod a szőrét), és ha úgy gondolod kiskabát, ha esős idő van, vagy hó, akkor rá tudod adni, különben fölösleges.

Szobatisztaságra neveléshez 2 óránként vidd le. Ha lent végezte el a dolgát, akkor hatalmas dicséretet kapjon, ha a lakásban, akkor takaríts egy szó nélkül.

2014. máj. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ruhát ne most vegyetek,mert mire kelleni fog kinövi.

Egyébként igen:

-tál (1 kajás,1 vizes)

-pórár

-nyakörv

-bolha-kullancs elleni védekezés

-saját fekhely,vagy szobakennel

-játékok

-fésű

-kaja(jó minőségű,nem pedigree,hanem rendes táp pl. acana,orijen,brit,brit care)


Szobatisztaság: 2-3 óránként leviszed üríteni,ha lent csinálta hatalmas dicséret,ha a lakásban akkor szó nélkül takarítasz.Orrot belenyomni TILOS,kutyapelenka TILOS,alom TILOS,újságpapír TILOS,leszidni ha bepiszkít TILOS.

2014. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Múlt héten csütörtökon hoztuk el a mi shih tzu kölyök kutyusunkat szóval még 1hete sincs, h nálunk van!:-)

Amilyen kis pici nyakörv nem neki való, hamot vegyél és abból is cicara valót mert tényleg pici! Tanyert még ne nagyot a tapnak a legjobb ameg nem lesz elég nagy egy csésze alátét! Nagy sétára ne készülj 4-5meter után elfárad! Kefet vegyél a napi szőr apolashoz illetve kifejezettem szem apolot mert a szemük érzékeny! Rongyit játékhoz illetve cicanak való labdát mert a kutyanak való labda még hatalmas hozzá képest! Egy kisarat vagy fekhelyet ami nem túl magas h bele tudjon mászni! Egy takarót ha kapsz ahonnan hozzatok az egy jó dolog vagy ha nem adnak akkor vigyél egyet amit amikor elhozzatok viszitek vele az anyja szagát érezze igy nem fog sírni éjszaka! Mi is most probalkozunk a szobatisztasaggal! Ahogy fekebred azonnal pisilnia kell! Kaki evés után kb fel oraval van a mi kutyusunknal!Tedd kutya biztossá a lakást pl kabelek, apro lenyelheto dolgok! Jutalomfalatot vettem de még a legkisebb is nagy neki illetve kemény! Mindig lab alatt van mindegy hova mész konyha nappali szinte mindig a nyomodban van!:-) Az enyém Happy Dog tápot kap napi 24grammot 4etkezesre osztva szóval 4x 6grammot most 523gramm a kisasszony és hnap lesz 9hetes!

2014. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fél kg egy 9 hetes si-cu kölyöknél nagyon kicsi, felnőttkori súlyuk 5-8kg, nekem a csivavám több volt amikor hozzám került 9 hetesen (847g) és felnőtten lett 2,3kg. Vagy alult táplált vagy valami mini génhibás kutya lehet. A tápról érdeklődj a tenyésztőnél a happy dog ár/érték arányban nagyon rossz, plusz fő összetevője a gabona amire nincs szüksége a kutyának, csak gabona mentes tápokkal etetek de ha nektek az túl drága lenne akkor legalább olyat nézzetek aminek elsőszámú összetevője hús. Normális kutyás cuccokra lesz szüksége, a tenyésztőtől megkérdezheted milyen játékokat szeret és akkor olyat veszel neki, mert rengeteg féle van. A nyakörvet ajánlanám hám helyett mert azzal könnyebb engedelmességre tanítani. Pórázt ami normális (nem flexi pórázt). A szőrápolást kérdezd meg a tenyésztőtől és azokat a termékeket vedd meg amit ő ajánl, sampon, féső, szőrápoló spray vagy csomósodást gátló spray. Kb ezek az alapok.
2014. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2014. máj. 13. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Az orrát a pisibe nyugodtan bele lehet nyomni, én is így csináltam, egyszer pisilt be a házba, belenyomtam az orrát és kizavartam (kb. 8 hetes volt, mert akkor hoztuk el), azóta se egy pisi, és kaki sosem volt a házban.
2014. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!