Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle vélemények? Kintre,...

Beagle vélemények? Kintre, kutyák más állatok közé gyerekek mellé?

Figyelt kérdés

Kislányunk nagyon szeretne egy beagle kiskutyát. Közeleg a szülinapja, ezért lehet meglepjük vele.

Viszont nem ismerem ezt a fajtát. Illetve egy ismerõsünknek volt, állandóan ugatott minket. A gazdáinak voltak lovai õket sem bírta, ezért is adták végül oda. Nekünk is vannak lovaink, más állataink ami közé a már meglévõ kutyákat bátran lehet engedni. Szeretném ha ezzel nem lenne gond, nem tudom mennyire általános jelenség az, hogy nem kedvel más állatokat? Más kutyáink, macskákkal milyen természetû?

Gyerekekkel, hogyan jön ki?

Olvastam, hogy makacsok, van egy pulink is, õ az :) hozzájuk képest mennyire?

(Amúgy puli, leonbergi, border collie, tacskó kutyáink vannak, õk nagyon jól kijönnek, be tud illeszkedni a beagle más kutyákhoz?)



2014. máj. 13. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy a jövendőbeli kiskutya, illetve az eddigiek hogy voltak nevelve. Valószínűleg lesz majd egy kisebb harc a dominanciával, a nagyok megpróbálják helyretenni a kicsit, ha nem úgy viselkedik, ahogy kell.

A kiskutyát mindenhez szoktatni kell, és akkor nem lesz baj. De nem értem, így is sok kutyátok van. A kislányotok biztos, hogy gondját viseli majd a beaglenek? Első kutyának ez a fajta nem ajánlott, mivel nagyon makacs, sok nevelést igényel.

2014. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Van tapasztalatunk kutyákkal, de ezzel a fajtával nincs. A többivel volt már mire nekünk is lettek. 5 kutyánk van, elfér még egy :) De komolyan, elfér, nem az õ tartásába fogunk belrokkani, szeretjük az állatokat. Gyerekek is sokat foglalkoznak velük. Lányomé lenne.

Csak nekem valamiért nem szimpik

2014. máj. 13. 17:33
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát vadászkutya...De nem lehet kint tartani,nem alkalmas rá a szőre.(A tacskónak se egyébként)

Ivartalanítás,jó tenyésztőtől vásárlás(törzskönyv,szerződés,egészségügyi garancia),nevelés...ezek szükségesek ahhoz,hogy kiegyensúlyozott,boldog kutyátok legyen.

2014. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hány éves kislány?

Egyébként a beagle első kutyának tényleg nem ajánlott, mert szörnyen makacsak, nagyon nagy a mozgásigényük.. és előszedetettel felásnak mindent. Tapasztalatból.

2014. máj. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Makacs és szeret meglépni,különösen,ha valami izgalmas szagot fog.
2014. máj. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
A környéken több beagle is van, sokat ugatnak, kerítést bontanak, kóborlók (a közeli erdőben egyet már lelőttek), sétán vonszolják maguk után a gazdit. Makacsok és ugatósak. Ne úgy válasszatok a kislánynak kutyát, hogy jaj de cuki, hanem tulajdonságok alapján. A beagle falkavadász, egyedül nem is érzi jól magát.
2014. máj. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

11 éves a kislányom.

Van a kutyáknak fedett rész, be van kuckósítva, nincs a tacskónak sem semmi baja kint

A leírtak alapján lehet más fajtát kelle választani

2014. máj. 13. 18:22
 8/18 anonim ***** válasza:
10%

szia!


nekem volt kan beagle egy öregebb kan spániel mellett. Abszolút megadó volt, és sosem (!!) szökött meg! Nem szeretem, amikor a beagle fajtánál általánosítanak. Ugyan úgy egyedfüggő, mint a többi fajta. Az enyém olyan kis bamba volt :)). De azért szerettem. Amúgy törzskönyves volt, kennelből, nem szaporított. A behívást is megtanulta, igaz, másfél éves volt, mire el mertem engedni a réten is biztonsággal, de mindig visszajött. én nem tudok róla rosszat írni. Kedves, aranyos, talán annyira nem simogatáspárti. De ez is lehet egyedfüggő.


Ha mégis beagle mellet maradtok, a tenyésztő biztos tud segíteni, hogy egy nyugisabb habitusú beagle kölyköt választ nektek.


A következetesség viszont fontos nála. Be kell segítenetek a nevelésébe a kislányotoknak!!

2014. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a beaglet. Miért:

A beagle egy olyan fajta, amelyet falkában történő vadászmunkára tenyésztettek. Az emberrel való együttműködés pedig minimális szempont volt a tenyésztés során. A beagle ezért még tapasztalt, és egykutyás gazdáknak is kihívás, mert a kutya inkább az orra után megy.


Nektek pedig van egy falkátok. Tehát, még nehezebb lenne a figyelmét az emberre összpontosítani. Nagyon nehéz pl a behívásuk, mert mennek a szag után, és szrnak a gazdi fejére.


Persze attól is függ, mit akar a kislányod. Ha fontos neki, hogy valóban "ez az én kutyám, akit rengeteg szuper dologra megtaníthatok, és mindenfelé vihetem magammal, és úgy érzem, figyel rám" érzést nyújtson a kutya, akkor a beagle nem jó választás.

2014. máj. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Annyiban igazat adok az előző válaszolónak, hogy az együttműködésben nem jeleskedik a beagle. De nem mind megy az orra után! Az enyém nem ment, mert meg volt, nevelve!!
2014. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!