Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hetes németjuhász...

Sorvaszac kérdése:

Van egy 9 hetes németjuhász kutyám (fiú), olvasgattam minden felé hogy mekkorának kéne hogy legyen és olyat is olvastam hogy 8-10 kiló, viszont az enyém csak 3,5 kg?

Figyelt kérdés
de egy idióta paraszttól vettem aki nem oltatta be parvó ellen és ahogy elhoztuk megkapta ,viszont túlvan már rajta, szerencsére túlélte, semmibaja nincs, játékos, meg a tappancsa is viszonylag nagy meg mondhatni már eszik rendesen, szerintetek lehet belőle igazi nagy termetű németjuhász?Josera junior táppal etetem, meg vettem neki ilyen kölyök multivitamint, amibe van csonterősítő is, csak napi felet adok neki nehogy időelőtt megerősödjön a csontja és ne nőjön meg rendesen .egyébként van egykis fehér szőrzet a mellkasán , meg egy pici a lábán , viszont teljesen úgy néz ki mint azok a kutyák a Youtube-on akik vele egy idősek , csak kicsit harapós ..

#kutya #németjuhász #9 hetes németjuhász #8hetes németjuhász #10 hetes németjuhász #kölyök németjuhász
2014. máj. 13. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Jó eséllyel csak egy keveréket kaptál. Akármennyire is hasonlít az adott fajára, a németjuhász eleve egy annyira agyontenyésztett fajta, hogy még a törzskönyves, drága kutyáknál is nagyon mellé lehet nyúlni. Nem beszélve az ilyen sufni kutyákról. Kizárt dolognak tartom, hogy fajta tiszta legyen.
2014. máj. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9 hetes nj-nak kb. 6-8kg között kell lennie.
2014. máj. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
19%
Nyugodj meg teljesen normálisan növekszik esetleg próbáld átszoktatni a Purina Puppy eledelre mert nekem eddig az összes kityámnál bevált, Mert vízbe kell áztatni egy kevés időre és a vitaminok ezáltal jobban feloldódnak és nem csak eledelt hanem még vizet is visz a szervezetbe.És ha húslevest csinálsz akkor esetleg répát és néhány húscafatot válogass ki villával kicsit buzeráld meg a répát hogy könnyen tudja lenyelni(mert ilyen finom kajánál le se nyelik a falatot XDD). Sok sikert!!!!
2014. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem kell vitamin a táp mellé. Max immunovetet adhatsz neki.

Biztosan utol fogja érni magát. De nem biztos, hogy nagy termetű lesz. Talán még nem is német juhász lesz belőle, hiszen nincs törzskönyv, ami igazolná a fajtáját, a szüleit, stb.

A "kicsit harapós" csak a kölykök jellemzője. Ne engedd, hogy harapjon akár játéknál, akár máskor sem.Le kell tiltanod róla. Kitartóan, sokáig, mire valóban meg fogja érteni, hogy nem értékeled.

2014. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Iszonyat kicsi a 3,5 kiló...ott valami más bujkál benne.

Egyébként csonterősítőt ne adj neki,mert nem tesz jót.Csak ha orvos utasít rá,és csak az orvos által előírt adagot.


Én is adtam kiskorában a kutyámnak,mert nem tudtuk,hogy nem kell.Begörbült a lába...

2014. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]


itt vannak képek a szüleiről

2014. máj. 13. 22:27
 7/12 anonim ***** válasza:
43%

És honnan tudod,hogy nem talált be egy kóbor másik kan kutya?


3,5 kilósan eszeveszetten kicsi.Képeket meg bárki tud mutogatni,hogy ezek a szülők.(ne vedd magadra,de aki ennyire nem törődött a kutyáival,az szerinted azzal törődött,hogy a szuka el legyen zárva és csak az adott kannal párosodjon?)

2014. máj. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A rottim (ő azért nagyobb testű mint a nj, bár ő szuka) 5,5 kg volt 9 hetesen. Két éves korára 41 kg, gyönyörű, izmos rotti hölgy. Szóval semmi sincs veszve a kutyusodnál, főleg, hogy egy komoly betegség után van, szépen utol fogja érni magát.


Tápnak én inkább a Brit premium juniort ajánlanám, ha már az Acana/Orijen horror áron van. Ezekben minden benne van ami a kutyusnak kell, nem kell külön étrendkiegészítő.

2014. máj. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
van képed a kiskutyáról? Én nagyon kevésnek tartom a sulyát.
2014. máj. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Borzasztóan alultáplált, a kan staffbullom volt 2-3 kiló körül ennyi idősen ami felnőttként 17-20 kiló körül van... Egyébként jó eséllyel csak egy fajta jellegű keverék. De ha még te is azt mondod, hogy egy "idióta paraszttól hoztátok" akkor miért adtál érte még pénzt is? Ezzel csak azt éred el, hogy ennek az idióta parasztnak teljesen megéri újabb és újabb keverék kutyákat lehozni, és nulla anyagi befektetéssel pénzt keresni a kicsikből akik jó eséllyel a felnőtt kort sem érik meg, vagy ha mégis mondjuk két évesen lebénulnak a diszpláziától. A nj pont az a fajta, amiből még tenyésztőnél is egyre ramatyabb kölyköket kapsz, pláne ilyen sufnikból.
2014. máj. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!