Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörmódszerrel tanítom a...

Nádszálkisasszony kérdése:

Tükörmódszerrel tanítom a kutyámat sétáltatni. Joggal szólt rám az egyik lakó az utcában?

Figyelt kérdés

Ha húz a kutyám azon nyomban iránytváltok, így van hogy egy ház előtt akár negyed órát is elidőzünk. A környékünkön mindenhol tartanak legalább egy kutyát, akik mint a sakál ugatnak, ugrálnak ha a kutyámmal gyakorolok.


A múltkor az egyik házból kijött egy nő, hogy legyek szíves arébb menni a 4 némezjuhásza ki fogja dönteni a kerítést. Szerintem semmi köze hozzá, hogy hol gyakorolok a kutyámmal, inkább nevelje meg a saját kutyájait és erősítse meg a kerítést.


Kutyamentes terepen már szépen megy a kutyám, így most nagyon fontos, hogy így is gyakoroljak vele. Mi a véleményetek, rátok nem szóltak rá?



2014. máj. 14. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
ez nem tükörmódszeres tanítás, már mindenre ezt mondják :O Részben igaza van, ahol sok kutya van még össze is verekedhetnek emiatt, hogy ott időzöl. Inkább menj tovább egy picit.
2014. máj. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Igaza volt, nyugodtan arrébb mehettél volna kicsit és gyakorolhattál volna tovább. Felesleges valakit direkt idegesíteni.
2014. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Én is így tanítottam az összes kutyámat, ideigleneseket is, és rám is szóltak, csak szerintem joggal. Az hogy védi a területet a kutya, nem nevelés kérdése, hanem természetes dolog, tehát jogos, hogy ugat. Úgyhogy inkább olyan időpontot választottam, amikor nincsenek otthon sokan (kora délelőtt pl.), így elkerültük ezeket a konfliktusokat.
2014. máj. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát ha előttünk csinálná ezt valaki, én is rászólnék úgy öt perc után, hogy menjen máshová, vagy találjon egy olyan módszert, amit a kutya is megért, mert ha negyed órát kell forgolódni vele egy helyben, akkor nyilvánvalóan oda se figyel arra, hogy mi történik, vagy tökmindegy neki, hogy merre mentek, amíg mentek, tehát nem is lesz javulás. Egyébként ha rászólok a kutyáimra, hogy ne hisztizzenek, akkor befejezik, de azt nem várhatom el tőlük, hogy a folyamatos provokálást hagyják figyelmen kívül, és ne kezdjenek el megint ugatni.

Ha mindenképpen ragaszkodsz a módszerhez, gyakorolj olyan helyen, ahol kevés kutya van, és nem ugatnak vadállat módjára, mondjuk öreg kutyák előtt, vagy legalább menj ki az út közepére, ne a kutyák arcában toporogj. Ha meg nagyon felizgatja a kutyádat a kerítésen belül őrjöngő sok kutya, akkor inkább mászkálj vele fel-alá az utcán, hogy megszokja, de ne ragadj le egyik előtt sem, mert azt fogja hinni, hogy azért álltatok meg, mert ott valami fontos van, és még tovább pörgeti magát, még kevésbé figyel, és csak mindenkit meghülyítesz.

2014. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezzel a módszerrel egyébként egyre jobban sétál. Szerencsére már nem toporgunk egy helyben, de azért nem vittem tovább, hogy megtanulja semmilyen helyzetben nem szabad egy kicsit sem húzni. Egyébként nem a járdán tanítottam, hanem az úttest szélén.
2014. máj. 14. 11:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

15 perc után már én is kinéznék, hogy mi a franc folyik az utcán... Ezzel nem csak a kutyákat idegesíted, hanem a gazdájukat is, meg a szomszédokat is. Szép dolog, hogy tanítod a kutyádat, de lehetőleg ne mások idegeinek a kárára tedd, vagy legalábbis ne negyed óráig egy alkalommal. Kimehetnél pl. pár kutyás ismerőssel valahová és gyakorolhatnál ott is.

(Azt én sem értem, miért kell ehhez negyed óra. Amelyik kutyával 2-3 percig forgolódsz négy őrjöngő németjuhász előtt és nem érti meg, mit akarsz, vagy nem akarja megérteni, az 15 perc alatt megérti?)

2014. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen, joggal szólt rád. Nincs jogod mások nyugalmát zavarni, nekik pedig nem kötelességük aszisztálni a te kutyád neveléséhez. Csak addig nincs köze hozzád, amíg nem okozol neki gondot. Alapvető etikett része, hogy nem ácsorgunk egy kertes ház előtt órákat és hergeljük az ott lévő házőrzőt. Szinten minden kutya ugat ha elmegy a háza előtt valaki, ez nem nevelés kérdése. Az én kutyám pl többszörös engedelmes vizsgás, jár terelni, versenyezni, és mégis megugatja a kutyákat a kertből. Ha pedig még hosszú percekig hergeled is, akkor garantálom, hogy 10-ből 9 kutya megőrül! Ez normális, és képzeld magad a helyükbe, milyen rossz ez nekik! Vagy ha a te kutyáddal csinálná valaki... Ez elég nagy bunkóság.
2014. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
88%

Negyed óráig forgolódni tényleg értelmetlen és bunkóság az ott lakókkal szemben. Vmelyik nap én is lassú lépésben mentem el 3 őrjöngő puliféle mellett a kutyámmal, szemkontaktot követelve. Ennek előzménye, hogy a 3 korcs rendszeresen az utcán volt és támadott mindenkit, kutyám számtalanszor végignézte, ahogy hazazavarom őket, és vissza-visszafordulnak rám.

Így befele őrjöngene ő is rájuk, de elvárom, hogy ne figyeljen rájuk.

Ismerősök kutyáival is volt, hogy időztünk 1-1 kerítés előtt, de max 2-3 percet

2014. máj. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Hihetné a lakó hogy azért is bosszantod ha nem mész el onnan. Én sem szeretném ha én kutyám azért ugatna 20 percig mert föl alá mászkál valaki a kutyájával . Én is kutya tartó vagyok .
2014. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is vörösödne a fejem, ha valaki negyed óráig toporogna a kapu előtt a kutyáimat hergelve akarva akaratlanul, ráadásul ezek után még nem küldött el melegebb éghajlatra, hanem normálisan megkért, hogy menjetek arrébb kicsit. Szerintem teljesen igaza volt..
2014. máj. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!