Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lefújom a kutyát paprikaspr...

Ha lefújom a kutyát paprikasprével, az nem okoz neki rosszat? Szeretem a kutyákat, de nem akarom, hogy megharapjon.

Figyelt kérdés
Inkább vállaljak be egy két harapást mint hogy lefújjam a támadó kóbort, aki szenvedni fog utána órákig?

2014. máj. 14. 19:05
 1/4 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Semmiképp, amelyik állat megtámad az onnantól kezdve nem számít szelíd kis ártatlan állatkának, nyugodtan fújd le ha úgy érzed. Bár én a bot és a rúgás híve vagyok, az a kutya szemében is fölé rendel, mert erősebb vagyok, a paprikasprétől csak félni fog, mert csípi.=persze egy nagy kaukázusit inkább fújkálnék én is)
2014. máj. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
utálom az állatkínzást, meg minden hozzá fűzödő dolgot, de ha egy kobor kutya támad, ami még akár bármilyen betegséget is hordozhat (pl.: veszetség) ink fújd le, vagy védekezz bármilyen módon, de csak amikor látod hogy tényleg támad, van sok módszer az ilyenek elkerülésére nézz utána biztos irnak róla, de velem is előfordúlt hogy sétáltattam a kutyám és teljesen spontán ránktámadott egy kóbor kutya, életemben akkor először és remélem utoljára rúgtam bele egy kutyába de akkoris főleg hogy a sajátomat védjem
2014. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
79%
Ha megtámad egy kutya,semmiképp ne fuss el,mert követni fog.Megérzi a félelmet,mint sok más állat.Ha mégis fenyegetően közelít,és biztos vagy benne,hogy támadó akarattal,akkor a lehető legijesztőbben próbálj vele viselkedni.Tavaly megtámadta egy harci kutya a kisebb kutyámat,és a szüleimet is meg akarta harapni.Elkezdtek üvöltözni és dobbantani,és sikerült megfékezniük.A lényeg,hogy legyél nagyon hangos és ijesztő a kóbor kutya számára.Mutasd meg,hogy erősebb vagy nála.Legalábbis nálunk ez használt.Remélem segítettem.És ne fújd le paprikasprével,mert az még jobban felidegesíti.
2014. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
Ha egy kutya megharap és orvoshoz kell menned, akkor nem jár jól a jószág ha megtalálják a hatóságok. Könnyen altatás lehet a vége, mert onnantól hogy embert harapott, veszélyes ebnek számít és csak mindenféle engedéllyel lehet tartani. És altatni egyszerűbb mint engedélyt szerezni. Így ha a paprikával megakadályozod a harapást, nemcsak magadat, de a kutyát is véded.
2014. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!