Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs volt a kutya füle...

Kullancs volt a kutya füle tövénél. Csipesszel próbáltam kiszedni, a feje beszakad. Nem nyomodott meg a potroh, mégis lapos/üres volt. Nem szivta meg magát vagy valószínüleg visszament a kutyába a cucc? Esélyesebb így a fertőzés?

Figyelt kérdés
2014. máj. 17. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Hát ha bennemaradt a feje, akkor ez elég gáz. Általában kihullik magától is a bőrből 3-4 nap múlva, de ha félsz, hogy valami probléma lehet, akkor inkább vidd el az állatorvoshoz, aki speckón kiszedi belőle a fejet, és le is fertőtleníti szakszerűen.
2014. máj. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A feje nem számít, maximum helyi gyulladást okozhat, de nem veszélyes, majd kilökődik. Az meg tuti, hogy nem hányta vissza a kutyába a vért, az azért nem ilyen egyszerű, a kullancs nem egy lábas lufi :) Pláne ha nem nyomtad meg. De azért figyeld a kutyát, és az első gyanús jelre (bágyadtság, étvágytalanság) vidd dokihoz, lehetőleg azonnal.
2014. máj. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyszer megfogtam, de kicsúszott a csipesz a kezembol...másodszorra ráfogtam és kirántottam, nem tekergettem. Már duzzadt volta kkörnyéke amikor megtaláltam...meddig kell izgulni? Ha megfertozte, mikor/meddig jön a tünet?
2014. máj. 17. 00:23
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
2-esnek: Amikor már probléma van a kutyával, mert fertőződött a kullanccsal, akkor már majdnem késő!
2014. máj. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Az én kutyámba is beleszakadt, bár az jól megszívta magát, azonnal rányomtam fél deci betadine-t (na jó, azért annyit nem) és nem lett semmi baja (ennek már egy hónapja)
2014. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A betadine nem segít a már a véráramba került fertőzésen, azt csak külsőleg fertőtlenít. Ártani persze nem árt, de nem olyan egyszerű a történet, hogy lelocsolom betadine-nal és nincs gond.

És baromira nincs késő az első tüneteknél. Lehet késő, persze, de ezt nem lehet előre megjósolni. Mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy azt kockáztatja, hogy szétmegy a kutya mája/veséje az indokolatlanul belenyomott imizoltól, vagy hogy nem ér oda időben a dokihoz. Tökéletes megoldás sajnos nincs.

2014. máj. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Két, három hét a babesia lappangási ideje, a lyme kór több hónap is lehet. Figyeld a kutyust, bármi probléma van vele egy hónapon belül (étvágytalanság, bágyadtság, láz, "véres" vizelet) sürgősen orvos!
2014. máj. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

nos, csipesz az pont alkalmatlan a kullancs kiszedésére..

15 éves a kutám, rengeteg kullamcsot szedtem le róla...kicsit, nagyot, üres kezdőt, és telehasút..zömmel beleszakadt fejjel..

a jó, hatásos fertőtlenítés elengedhetetlen, aztán a többit eddig a természet megoldotta.


a kullancsok nagy része nem fertőző.

2014. máj. 17. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ha belegondolok, gyerekkoromban belőlem is szedtek ki egy csomót, mégis itt vagyok.

Persze veszek kullancs ellen szert

2014. máj. 17. 09:07
 10/11 anonim ***** válasza:
pont nemrég volt hasonló problémánk. amugy is érett az éves oltás hát irány az állatorvos. megkérdeztük mi a teendő. Ő azt mondta hogy kutyáknál más mint embernék. ha benne volt és fertőzött volt akkor fertözött a kutya is. irták már a lappangási időt nem isméétlem el. annyit mondtak nekünk hogy ha a kutya viselkedése megváltozik akkor irány a doki mind2ő kezelhető és mivel gondolopm nálatok se ridegtartáson van kutya hanem nap mint nap látjátok ezért a lebetegedés és a kezelés között 1-2 nap tellhet el akkor még könnyen kezelhető a helyzet...(nekünk a kullancsriaszto nyakörv mellé mászott be ami azért fura kb 1 honapos volt a nyakörv) feje beszakadt az kicsit bepirosodott megduzzadt de 1-2 hét után elmmult...azóta se láttunk semmit a kutyán ugyhogy megnyugodtunk. és azis valoban igaz h uyan félni kell a kullancsoktol de relativ kis százalék fertőzött...csak ugye arrol hallunk ha fertőzött volt a másik millio meg egy darabrol ami meg nem arrol nem hallani. ahogy te is irtad belőled is többet szedtek már ki ahogy szerintem minden emberbe volt már mégis inkább csak ilyen ismerős ismerőse akit megfertőzött...
2014. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!